View Single Post
Stary 14-10-2019, 21:23   #1
ArtekMK
ford::amateur
 
Avatar ArtekMK
 
Imię: Mark
Zarejestrowany: 05-10-2019
Model: C MAX
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 1
Exclamation Automat na zimnym czasami wyświetla komunikat błędu...

Cześć, mój pierwszy samodzielny post na forum - zaraz po tym jak przywitałem się z Forumowiczami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam od kilku dni C-MAXa 2.0 diesel 136km z 2010r
Mam problem ze skrzynią - często - tzn.prawie codziennie na zimnym silniku i przy wolnej jeździe wyskakuje mi komunikat błędu skrzyni z czerwoną ikonką - wówczas auto nie wrzuca już wyższych biegów. zatrzymuje auto, wyłączam silnik, włączam i jakby nie było żadnego problemu...

Później nie ma najmniejszego problemu - auto jest dynamiczne, zrywne, płynnie przełącza biegi - nic nie dzwoni ani nie stuka...

sprawdzałem w MENU błędy - ale nic tam nie ma

Nie mam doświadczenia z automatami - ale przeryłem już pół internetu i te najpopularniejsze objawy opisane przy walniętych skrzyniach nie występują...

Pytanie do Was - co mam zrobić w tej sytuacji i co może być przyczyną? Czeka mnie wymiana skrzyni czy to kwestia wymiany oleju? Przyznam że przebieg auta jest dość duży - 229000km

Macie jakieś warsztaty godne zaufania gdzie przebadają mi skrzynię - woj. lubuskie...

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez ArtekMK ; 14-10-2019 o 21:30
ArtekMK jest offline   Odpowiedź z Cytatem