Temat: [Fiesta 2001-2008] Sterownik silnika sid 804
View Single Post
Stary 30-01-2020, 12:01   #16
maska2611
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-01-2020
Model: Fiesta
Silnik: 1,4 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Sterownik silnika sid 804

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak obiecałem tak informuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przeszczep nowego komputera a raczej sterownika silnika SID 804 został zakończony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczytanie kluczyków posiadanych do nowego sterownika jest proste ale wymaga kilku czynności .
Potrzebny jest forscan z licencją (można ja dostac bezpłatnie na 2 mce, ale opłaty za dostęp roczny, dwu, pięcio czy dożywotni nie sa wygórowane.), kabel z lm327 z zabudowanym przełacznikiem do czytania Hscan (czyli dla forda) i trochę czasu, bo procedura jest długa.
Po podłaczeniu nowego PCM trzeba wpierw wykasowac stare kluczyki, następnie pojedynczo dodać minimum dwa. Na koniec niezbędna jest inicjalizacja. Po tych wszystkich zabiegach sterownik widzi nowe kluczyki i PAT pozwala na uruchomienie silnika.
W moim przypadku niestety nie tylko sterownik był uszkodzony, a padł także zawór EGR, a raczej jego elektronika. Silnik normalnie pracuje z odpietym tym czujnikiem EGR, ale nie wiem jak może sie zachowywać w dłuższym okresie czasu czy na dłuższej trasie.
Niemniej jednak, zestaw forscan z kalblem lm327 daje radę i naprawdę czyta niesamowitą ilość parametrów, podając jednocześnie możliwe miejsca usterek. Czasem jest to jednak trudne do odczytania tak jak w moim przypadku, gdzie wskazywał bład czujnika położenia wału, a ostatecznie przyczyną było uszkodzenie czujnika EGR.
maska2611 jest offline   Odpowiedź z Cytatem