View Single Post
Stary 06-12-2009, 18:17   #2
szewczyk82
ford::average
 
Avatar szewczyk82
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: kuj-pom
Model: Ford Transit x3, Galaxy 1,9 Tdi 150ps
Silnik: 2,5 td 86ps, Tdci 2.0 125ps,Tddi 85ps 2,5 V6 170ps
Rocznik: 1998, 2003, 2000
Postów: 183
Domyślnie Odp: Chcesz kupić transita koniecznie wejdź tutaj !!! Tutaj putamy o auta z ogłoszeń.

Zacznę od siebie i od auta które oglądałem w sobotę.
Wyjazd po tego forda... http://moto.allegro.pl/item826291437...jsc_kilma.html ...to była kompletna strata czasu. Auto ogólnie prezentuje się bardzo dobrze, ale jak się okazało praktycznie całe było malowane...zrobione dobrze kolor idealnie dopasowany ale czujnik lakieru i sprawne oko mojego kumpla nie kłamie. Wymieniana przednia szyba, jedna z tylnych oraz z jednego "skrzydełka". Poza tym kilka drobiazgów do zrobienia, m.in. tylna kanapa (szybkiego demontarzu) się nie składa zablokowana jedna z linek, trochę "prępli" w przestrzeni bagażowej...klima nie sprawna do końca. Napełniona, a mimo wszystko załaczała-rozłączała "podobno" czujnik, no ale jeśli ktoś chce sprzedać auto z klimą wyda ok. 150zł. na taki drobiazg aby nie odstraszyć klienta, z drugiej jednak strony jest zima i auto dłuższy czas nie chodziło na klimie...mogło się coś "zawiesić"?! Nie był on po jakimś wielkim karambolu, ale napewno miał przetarty bok? , coś lekko z przodu bo malowany błotnik i jak się nie mylę maska, a najbardziej dostał w tył. Stwierdzenie, że auto bezwypadkowe nie jest na miejscu, jednak różnie można tę formę definiować. Podłużnice nie ruszone, pod spodem super. Silnik to jego chyba największy atut....przebieg mimo braku książki serwisowej (sprzedawca zapowiadał, że książka jest...ale okazało się że obsługi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) uważam za autentyczny i koleś pod tym względem się zaklinał. Na karoserii kilka naklejek jeszcze z niemiec m.in. następny serwis był wyznaczony na 01.2010r. pry przebiegu 210000km. Pojeździłem nim i nic nie ściąga, silniczek super, przyspieszenie ok., na zimnym pracował idealnie...zawieszenie, skrzynia, sprzęgło OK!...no ale reszta nie pasi. Także jeśli ktoś szuka tego typu auta, a zalerzy mu na "w miarę" bezwypadkowym nie polecam.
sprzedawca przez tel. twierdził, że robione było tylko z tyłu...a malowany praktycznie cały...
Poszukiwania trwają dalej...
P.S. Miałem ze sobą takie urząddzenia do sprawdzania powłoki lakierniczej:
http://allegro.pl/item830653751_mier...fe_mgl_4b.html
http://allegro.pl/item842565659_wars...ru_mgr_10.html
ten drugi mój osobisty....takie same pomiary wykazały oby dwa czujniki.
"Fabrycznie samochody są lakierowana na grubość 80um-180um w zależności od modelu wiec tak w przypadku wykrycia grubości 180-400um mamy informacje, że auto było w tym miejscu lakierowanie powtórnie natomiast w przypadku powyżej 400um mamy informację, że auto było w tym miejscu szpachlowane." Transit miał grubo ponad 200um, w niektórych miejscach 100um, a tylne drzwi w pewnych miejscach ponad 400um.
__________________
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz jak Tobie się chce to ja zawsze staję.....

Ostatnio edytowane przez szewczyk82 ; 08-12-2009 o 21:17
szewczyk82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem