Temat: [C-MAX 2003-2007] Delikatne szarpanie przy przyspieszaniu
View Single Post
Stary 07-08-2019, 16:16   #1
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Delikatne szarpanie przy przyspieszaniu

Witam

Zdecydowałem się założyć nowy temat, gdyż stare albo nie są adekwatne i są po prostu stare, ale problem trochę odbiega od mojego.

Od kiedy mam maxa mam też problem z trzęsieniem/przerywaniem/telepaniem przy przyspieszaniu. Do tego bujanie całą budą na postoju. Po zakupue zrobione pierścienie, pluł olejem i dymił jak diesel. Po pierścieniach problem się trochę uspokoił ale wciąż wypadały zapłony, odpalał na 3 cyl itp. Na gazie problemy były znacznie mniej odczuwalne lub wcale.

Pierwsze co zrobiłem to elektryka. Wszystkie połączenia z kostkami, z instalacją lpg itp - wyraźna, bardzo wyraźna poprawa. Do tego świece, cewki. Zaczął odpalać ładnie, ale telepanie wciąz występowało.
Powoli zabrałem się za pozostale ew przyczyny. Czyli

Zawory podciśnienia - wymienione. Brak poprawy
Przepustnica - była czysta ale wyczysciłem ją na błysk. Brak poprawy
Opony - aż nowe kupiłem, wyważyłem, ustawiłem zbieżność i geo. Brak poprawy
EGR - kilka dni temu wymieniony na Pierburga. Poporawa znaczna, ale to telepanie jest wciąż odczuwalne w mniejszym stopniu. Wczesniej telepało całą budą, aż się tłuszcz na brzuchu ścinał. Teraz to telepanie jest takie mega szybkie i krótkie (jakby miał to zobrazować).
Od tych kilku dni po wymianie EGR obroty są ok, ładnie się zmieniają, silnik trochę ożył, spalanie nawet spadło. Powiedziałbym, ze jest prawie idealnie no ale telepanie występuje głównie na 2-gim biegu w zakresie 1800-2100 powiedzmy. Przy wyższych prędkościach i biegach odczucie jakbym po tarce jechał.

Wykasowałem pamięć KAM - wczoraj było mniej telepania, dziś jest ciut więcej. Adaptacji EGR nie robiłem. Ale dziś pobył trochę na kompie (delphi), również podczas jazdy i dosłownie nic. Wszystko ok. Wykres EGR podręcznikowy. Kąt otwarcia przepustnicy na jałowym 3st +/- 0,1 wahania
lambdy ok, z czego druga pokazuje naprzemiennie zbyt ubogą i zbyt bogatą mieszankę, ale podobno taka jest jej praca, czyli obijanie się o skrajne zakresy. Pierwsza lambda bdb.
MAP - 96MPa.

Obroty trzyma ładnie, nie ma żadnych anomali.

Nie mamy pojęcia co może powodował owe telepanie.
Skrzynia automat 4biegi

Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 07-08-2019 o 16:48
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem