View Single Post
Stary 14-07-2017, 20:01   #1
TomozTM
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-02-2010
Skąd: Chynów
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8 DuratecHE
Rocznik: 2004
Postów: 93
Domyślnie Błąd P2135, przepustnica, szarpanie, nierówna praca, wchodzenie na obroty.

Witam,
Mój kochany 13 letn8 Maxio, troszkę zaczął chorować. Doktorek stwierdził że jest błąd P2135 czyli niepewny pomiar położenia przepustnicy.
Po sprawdzeniu wartości które przepustnica z siebie wypluwa, okazało się, że faktycznie conajmniej jeden z dwóch czujników położenia dostaje głupawki.
Efekt? Oprócz CheckEngine'a tryb serwisowy, ograniczenie prędkość jazdy i generalna kaszana.
Zanim umarł do reszty przez jakiś czas wariował tak jakbym przy ok 3000-3500obr wcisnął pedał gazu w podłogę mimo,że go trzymałem wciśniętego "na kartkę papieru". Przy zatrzymywaniu się, bez dotykania gazu sionik wchodził na obroty. Czasem 1500Obr czasem 2000Obr... trzymał tak przez kilka sekund, po czym wracał do normy. Czyli 725-750 (mniej więcej - ma tak od fabryki)

Po diagnozie doktorka, przepustnica wyjeta, rozebrana, wyczyszczona, i generalnie sprawdzona na tyle ile umiem. Wychodzi nadal że to jednak ona...
Pytanie za 3mln$$$, a dokładnie za 2450zł bo tyle kosztuje oryginalna przepustnica.

1czy da się kupić sam "dekiel" od niej? Reszta jest picuś glancuś nawet jej czyścić nie musiałem za bardzo.
2 zamiennikami mój ulubiony sklep handloWAŁ, ale już tego nie robi bo na 10szt reklamowali 5szt więc bez sensu...
3 może ktoś ma na zbyciu jakąś używkę działającą? Z chęcią odkupię.

Przepustnica Visteon VP 2S6U-9E928-AA

Ostatnio edytowane przez TomozTM ; 14-07-2017 o 20:05 Powód: Dodanie modelu przepustnicy
TomozTM jest offline   Odpowiedź z Cytatem