View Single Post
Stary 08-08-2012, 10:05   #20
sikor_nh
ford::average
 
Avatar sikor_nh
 
Zarejestrowany: 09-05-2012
Skąd: KRAKÓW
Model: MONDEO MK V
Silnik: 2.0TDCI 180
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Sygnalziacja wypalania DPF

Cytat:
Napisał Kapsel_lg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w sumie to trochę dali ciała w Fordzie że nie ma zadnej informacji ze proces wypalania się zaczął (np. kontrolka, info na conversie czy "cóś" w tym stylu). Wiadomo że nie należy go przerywać tylko ciężko czasem stwierdzić że właśnie trwa. A dodanie takiej informacji to żaden problem bo przecież o konieczności wypalania decyduje ECU.
Wczesniej miałem Peugeota 407 2.0HDI z FAP(filtr czastek stałych) tez miałem problem żeby rozpoznać kiedy się wypala...wiec od czego jest forum Peugeota...kiedy zaczynał sie proces wypalania włączał się wentylator,ogrzewanie tylnej szyby i lusterek...wtedy ktos wpadł na pomysł zeby wpiąć się w lusterko malutką diodą która miała by za zadanie sygnalizować rozpoczecie sie procesu wypalania.Sprawdziłem to osobiście na moim 407 i powiem szczerze że gdyby była taka mozliwosc w Mondeo nawet bym się nie zastanawiał tylko odrazu montował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niby to taka bzdura ale swietnie sie to sprawdziło.
sikor_nh jest offline   Odpowiedź z Cytatem