View Single Post
Stary 03-12-2009, 13:02   #1
lilaa87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: Ti
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie szarpanie przy stałej prędkości, niebieski dym oraz terkot

Witam wszystkich!

Zmagam się z tym problemem już od roku. Niestety na forum nie znalazłem trafnej odpowiedzi.
Jest to mondeo mk3 130 hp z 06/2002r automat

Przy stałej prędkości 4-5 bieg 70-90 na godzinę pojawia się szarpanie, jakby dławienie, wystarczy dodać gazu i objawy znikają. Podczas tego szarpania w tylnym lusterku widzę bardzo dużo biało niebieskiego dymu (kolega powiedział że słodki zapach). Przy delikatnym przyśpieszaniu słychać bardzo dokuczliwy terkot przy około 2000 obrotów. Nie zauważyłem spadku mocy, ale jeżdżę z tym od początku, na autostradzie nie dawno jechałem 210 na liczniku. Przy mocnym przyśpieszaniu brak jakichkolwiek objawów.

Na forum były opisywane podobne przypadki.
Co więc zrobiłem?

Przede wszystkim zostały wymienione wszystkie wtryski z nowymi kodami. (Przed wymianą na zimnym silniku po odpaleniu falowały obroty, teraz to zniknęło). Problem z przerywaniem zniknął na około 400km - no i powrócił. Wymieniłem rurę od intercolera oraz zaślepiłem egr problem z przerywaniem zniknął na 1000km no i powrócił. Zawiozłem go znowu do warsztatu (Nadarzyn diesel serwis) Zostały zamontowane znowu nowe wtryski i to samo. Zostały sprawdzone wszystkie możliwe nieszczelności, wyeliminowany pasek pod głowicą. - nadal to samo. Został zamontowany nowy moduł (chyba to się nazywa icu) który steruje wtryskami - i dalej to samo. Zauważyłem jeszcze, że na zimnym silniku gdy puszcze gaz i obroty spadną to tak jakby miał spadek napięcia bo zegary i światła trochę się ściemniają. Ale to chyba problem z czymś innym bo gdy wjadę w porządną kałuże to efekt jest ten sam(mam osłony silnika z dołu i boku).
Drodzy koledzy........ ręce opadają...... może jakieś pomysły?

I tak kocham te auto....

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez lilaa87 ; 03-12-2009 o 13:04
lilaa87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem