Temat: [Mondeo 2014- ] Modyfikacje, konfiguracje co można ?
View Single Post
Stary 01-10-2020, 23:40   #5349
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Info dla potomnych,

Jeżeli macie hybrydę EU przed lift i nie macie wizualizacji TPMS, to trzeba wgrać soft licznika z polifta. Dzięki pomocy *********REKLAMA*****udało się wgrać nowy soft, poszło bez żadnych problemów, po tym zabiegu w końcu pokazała się wizualizacja TPMS i cyfrowa prędkość, miałem jeszcze mały problem z brakiem bar w jednostkach, ale poradziłem sobie wrzucając dane z ASBUILT ford z serwisu motorcrafta i zmianie ustawień TPMS forscanem by location units na bar.
Dzięki temu mam wizualizacje i poprawne wartości TPMS. Jako ciekawostka, sam forscan przy podglądzie danych w BCMi dalej pokazywał mi dziwne wartości, a sama wizualizacja w liczniku wyświetla poprawnie, nawet pospuszczałem powietrze i widać było niższy odczyt.

Druga sprawa, to przy przyuczaniu samochodu o czujniki, procedura forscanowa powodowała odczyt wartości, pojawiały się przy kołach, a po zakończeniu procedury wartości znikały. Problem udało się rozwiązać wywołując procedurę ręcznie (hamulec, 3x zapłon i zostaw zapłon, hamulec, 3x zapłon, zostaw zapłon), po tym zabiegu wartości były już widoczne.

Dzięki również @tedi_k za podpowiedź żeby wrzucić soft polifta, u Mnie po wgraniu wszystko działa poprawnie, zarówno znaki, line assist, tempomat, limiter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20201002_002331.jpg (88.8 KB, 199 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20201001_234808.jpg (82.7 KB, 165 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 04-10-2020 o 05:55
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem