View Single Post
Stary 05-11-2019, 22:02   #1
Lucas37
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-08-2019
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 3
Question Koła i opony na sezon zimowy - zmiana wielkości

Witajcie

Jako "świeżak" na tym forum postanowiłem zwrócić się do Was z prośbą o poradę w kwestii zmiany wielkości kół i opon na nadchodzący sezon zimowy. Długo szukałem tego tematu i nigdzie moje wątpliwości nie zostały w pełni rozwiane.

Aktualnie w swoim Mondku MK4 z drugiej ręki posiadam koła 16" (najprawdopodobniej fabryczne) i równocześnie opony już nadające się do wymiany w przyszłym sezonie na nowe, dlatego jest to dla mnie idealna okazja do podjęcia stosownych decyzji w zakupie.

Będę wdzięczny za rozwianie moich poniższych wątpliwości:
1. Czy na sezon zimowy lepiej trzymać 16", czy nie ma przeciwwskazań do stosowania większych? Doszły mnie słuchy, że przy mniejszych kołach lepiej się rusza zimą.
2. Rozważam zmianę kół na 18" lub 19" (tak przynajmniej mi naklejka fabryczna podpowiada) i nie wiem, czy czasem nie powinienem rozważyć też wymiany sprężyn w zawieszeniu na sportowe, które rzekomo poradzą sobie z większymi kołami (i mam nadzieję, że z mniejszymi również - poprawcie mnie, jeśli się mylę). Pytanie, czy same sprężyny starczą, czy o czymś jeszcze zapomniałem?
3. Zna ktoś sklep internetowy, gdzie mogę zdobyć felgi stalowe w tej średnicy, czy muszę jednak szukać w ASO? Jakbym chciał do 19", to sugerowane mam felgi 8,50x19, a jak 18" - to 8,00x18.

Jeśli mielibyście coś jeszcze do dodania od siebie, to będę dozgonnie wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lucas37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem