View Single Post
Stary 01-03-2020, 10:10   #40
kerim2305
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 20-03-2016
Skąd: Rzeszów
Model: MONDEO Mk4
Silnik: 2.0 145 KM
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?

Witam. Ja z moim mondkiem MK4 2.0 benzyna + lpg tułałem się po Podkarpaciu po mechanikach i nikt nie był w stanie zdiagnozować co mu dolega. Jeden za ściągniecie miski olejowej by sprawdzić panewki i po tym świece zgarnął 250 pln i nie podjął się roboty. Drugi jak zobaczył forda to nie chciał nic robić tylko filozofował. Następni dali mi do zrozumienia że robią inne auta a fordów nie lubią, czemu? Z tego co zauważyłem od ponad 20 lat to na Podkarpaciu ciężko znaleźć mechanika który byłby w stanie coś zrobić przy silniku czy to diesel czy benzyna. Tarcze i klocki może by zrobili i też trzeba umieć je założyć bo jeden z nich nie potrafił a drugi mi sprawdził i pokazał przed ściągnięciem co zrobił. Po przeczytaniu różnych artykułów na temat pewnej firmy od Fordów która mieści się w Warszawie postanowiłem się udać i zostawić do obejrzenia i naprawy. Nie będę się rozpisywał bo długi temat więc napisze że oni wykonali robotę w 100%. Mój silnik na biegu jałowym jakoś pracował , dopiero gdy był obciążony np. 1,2,3,4,5 bieg zaczęło coś stukać. Zaczął okropnie brać olej. Do Wawy na max poziomie oleju brał tyle że tam nie miałem na bagnecie. Jak dla tej firmy to nie było problemu, zrobili mi głowice, panewki, pierścienie na 4 tłokach i jeden tłok do wymiany i efekt mam taki. Po przejechaniu zero ubytku oleju. Sprawdzam na poziomym parkingu i nadal na max a już przejechałem 3 tyś. Po przejechaniu 20tyś mam wymienić a ubytek ma być około 0.5 litra. Od nowości silnik tak nie pracował teraz to inna bajka. Nie dam nikomu na Podkarpaciu w łapy tego silnika jedynie co to mogą mi zmienić koła na letnie.
Wiem że daleko ale za około 120 pln do wolę tam oddać Forda. Firma to SOLID GARAGE Warszawa. Z tego co zauważyłem to na ich placu stoją tylko Fordy benzyna, diesel, ecobo... itd.
kerim2305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem