View Single Post
Stary 20-11-2019, 22:45   #1
perpetous
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 3
Post Klekot z okolic silnika/skrzyni biegów przy powolnym toczeniu się na biegu "D"

Witam

Jestem posiadaczem Forda Mondeo MK5 2.0 EcoBoost z 2017 roku, automatyczna hydrokinetyczna skrzynia biegów.

Przy jeździe bez gazu gdy samochód spokojnie toczy się na biegu "D" z okolic silnika/skrzyni biegów słychać klekot jak w dieslu. Jak tylko dodam odrobine gazu to klekot/stukanie zanika i wraca gdy obroty powrócą do jałowych. Dźwięk też również potrafi wystąpić w trybie "P" jeśli auto stoi pod górkę. Dodam, że dźwięk ten słychać tylko w środku auta. Przy nasłuchiwaniu przy otwartej masce nic takiego nie słychać.

Byłem z tym problemem w ASO (samochód jest jeszcze na gwarancji) to usłyszałem tekst typu "tu jest wszystko ok, te skrzynie tak mają". Wrzucam filmik z nagraniem tego dźwięku https://www.youtube.com/watch?v=jIeBcV0aJn8 (polecam słuchać na słuchawkach).

Czy w Waszych autach również występuje taki dźwięk skoro "te skrzynie tak mają"? Wiecie co to może emitować taki dźwięk? Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie wskazówki i rady.
perpetous jest offline   Odpowiedź z Cytatem