View Single Post
Stary 21-07-2010, 19:18   #1
kuczis
ford::advanced
 
Avatar kuczis
 
Zarejestrowany: 02-06-2006
Skąd: Dania, Nordsjælland
Model: był Transit jest Focus
Silnik: 1.0 ecoboost 147KM by heko
Rocznik: 2012
Postów: 386
Red face 2.0TDCi 125KM ,jadąc wywala błąd i silnik gaśnie

Witam kolegów po długiej przerwie , mam problem na szcześie nie z moim tranzolem a z kolegi , mianowicie opisze co sie dzieje.

Auto 2 razy sie przegrzało , dlaczego? nie wiem , po drugim przegrzaniu nie chciało odpalić(było to w Szwecji ,gdzie miejscowy mechanik stwierdził pompa 16 tyś koron SE , i nie daje gwarancji że będzie chodzićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) , po scholowaniu go udało mi sie go odpalić na krótko na bańce paliwa i dzieki pomocy samostartu. Pózniej podłączyłem fabryczny układ paliwowy i...
auto odpala , silnik nie kopci nie przegrzewa się, jednak w czasie jazdy przy obicążeniu i tylko w czasie jazdy , nagle wywala błąd i później silnik gaśnie . Po przekręceniu kluczyka wszystko wraca do normy az do następnego mocniejszego przyciśniecia w gaz. Nie mam możliwosci podpiecia auta pod komputer , tzn mam ale nie komunikuje sie , (możliwe że wina kabla bo z moim też nie udało mi sie połączyć , jesli ktoś moze mi pokazać którym kablem z allegro jestem w stanie sczytać błędy z tranzola bede wdzięczny)
Wiec pozostaje mi narazie wróżenie z fusów , wiem że to nic pewnego ale zastanwia mnie jedna rzecz , czy 125KM transit ma pompkę paliwa w baku ?
Jesli tak czy słychać ją po przekręceniu kluczyka? Objawy mi pasują włąśnie do padniecia pompki paliwa-pozatym wogóle jej niesłychać .Ale bez odczytu błędów to tylko zgadywanie... Pozatym silnik chodzi ładnie na 1 i 2 biegu zbiera sie ok na 3 czasem wywali błąd na 4,5 prawie od razu, turbina chodzi, auto ciągnie na niskich biegach bez zarzutu .

Będe wdzięczny za wszelkie sugestie ,

ps , Transit na fuul wypasie , pneumatyczne zawieszenie na poduszkach tył (jezdzi sie bajecznie), webasto ,klima i wszystko co można sobie zamarzyć
__________________
Ford Transit all time... only in road

Ostatnio edytowane przez kuczis ; 21-07-2010 o 19:20
kuczis jest offline   Odpowiedź z Cytatem