View Single Post
Stary 26-02-2017, 19:41   #3
Lord_Edii
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 1.8 duratec 125km
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kto na sprawdzenie podmieni MAP SENSORA

Samochód półtora miesiąca był u dwóch mechaników i dwóch elektryków,bo na początku stycznia nie odpalił.Później po wymianie świec i czujnika położenia wałka rozrządu,odpalił ale po około 5 minutach zalewało go i wariował.Palił na biegu jałowym,chwilowe 8l/h.Zabrałem od elektryka ostatniego i sam z kumplem zacząłem się trochę bawić,bo ma trochę programów do aut.Wyszło Nam że sonda walnęła za katem.Wymieniłem Ją na Boscha i przestało zalewać ( więc pomogło ).A wcześniej wymieniłem jeszcze czujnik temperatury płynu chłodzącego na MOTORCRAFTa.Też zaczął pokazywać już dobrze temp płynu i powietrza na zimnym silniku ( bo wcześniej była różnica 5,6 stopni.Teraz auto pali,jeździ ale falują obroty i dławi się jak mocniej mu depnę.Podmieniłem przepustnice od poliftowej wersji i pojechałem na jazdę próbna.Było lepiej,nawet idealnie.Ale tylko do momentu jak zrobiłem około 10km.Później znów wszystko wróciło do normy.Albo komputer nie umie się dostosować jak podłącze znów aku i dlatego przez jakiś czas jeździ dobrze.Albo może ten MAP. Dlatego zanim zmienię kompa,chce jeszcze sprawdzić to co tańsze.Nikt nie potrafi mi pomóc.
Lord_Edii jest offline   Odpowiedź z Cytatem