Temat: [Focus 2018- ] Opony zimowe, a czujnik TPMS
View Single Post
Stary 28-12-2019, 19:44   #27
MariuszFF78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 1,5 182 KM
Rocznik: 2019
Postów: 62
Domyślnie czujniki TPMS

Witam forumowiczów.
Od 2 tygodni jestem posiadaczem Focusa MK4, wczesniej przez 3 lata jezdzilem MK3FL. Samochod mial seryjnie 18 calowe felgi, wiec poszedlem za ciosem i zakupilem od razu na oponeo nowe alusy na zime 17 i opony, Osobno na allego kupilem czujniki cisnienia nowe ponos oryginalne Forda, made in UK. Po zalozeniu przez wulkanizatora zadnych bledow nie bylo, ale odcinki miastowe krotkie. Po kilku dniach przejechalem sie obwodnica autostradowa i wyskoczyl mi blad czujników. Na postoju w komputerze nie bylo wartosci cisnien na kolach. Dalem zapisz i pojawilo sie 2,4 na przednich i 2,5 na tylnych, blad zniknal. Szczesliwy, ze wszystko ok po kilku dniach jazdy po miejscie znowu polecialem po obwodniy autostradowej i znowu blad-znowu zrobilem zapisz cisnienie w komputerze i znowu takie same wartosci pokazal i blad zniknal. Po godzinie powrot ze sklepu ta sama obwodnica i znowu blad i znowu zrobilem zapisz i znowu blad zniknal. Czy te czujniki trzeba jakos inaczej zakodowac. Nie mam pojecia co robic. Z gory dziekuje za pomoc
MariuszFF78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem