Temat: [Focus 2011-2014] Światła przeciwmgielne tył - USA
View Single Post
Stary 26-01-2020, 11:11   #30
dudinet
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-10-2012
Skąd: Czestochowa
Model: focus mk1, mk3
Silnik: 1.8 TDDI, 2.0 se
Rocznik: 2002, 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: Światła przeciwmgielne tył - USA

Witam.
Zrobiłem same światła na żarówkach 2 włóknowych w miejscu świateł postojowych, jak włączam przeciwmgłowe światła świecą mocniej.
Sterowanie zrobiłem tak :
po zmianie włącznika świateł na europejski, po naciśnięciu świateł przeciwmgł. zapalała się kontrolka, więc połowa sukcesu już była, pozostało włączyć same światła.
Rozkreciłem cały włącznik świateł i tuż obok druków swiateł przeciwmgł. wywierciłem otwór w płytce i w tylnej obudowie włącznika.
do tylnej obudowy włącznika przymocowałem micro włącznik, tak żeby sam przycisk był we wcześniej zrobionym otworze. Z kawałka drutu zrobiłem coś w rodzaju popychacza, króry przechodzi przez zrobiony otwór w płytce i dochodzi do przycisku w mikrowłączniku.
w ten sposób naciskając przycisk św. przeciwmgł. zapala mi się kontrolka, a popychacz zwiera styki zamontowanego mikoiwącznika.
Kupiłem w necie przekażnik bistabilny ( ok 30 zł. ), czyli taki , który po chwilowym podaniu napięcia zwiera styki na stałe, po ponownym chwilowym podaniu napięcia rozłącza styki również na stałe.
Napięcie do zasilania cewki przekażnika wziąłem ze światła postojowego, minus do nadwozia, a napięcie do podania sygnału włączenia z bezpiecznika ( obojętnie który, ale nie mniejszy niż 10 A i taki , na którym napięcie pojawia się po prze kręceniu stacyjki ).Napięcie sterujące włączanie przekażnika podłączyłem do jednego bieguna zamontowanego mikroprzełącznika.
Drugi biegun do styku jednego ze styków przekażnika.
Drugi biegun styku przekażnika do lampy przeciwmielnej, drugi biegun lampy do nadwozia.
No i śmiga
dudinet jest offline   Odpowiedź z Cytatem