Temat: [Mondeo 2014- ] Wady wieku dziecięcego.
View Single Post
Stary 28-08-2020, 18:16   #5220
Kuroyasami
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-06-2019
Model: Mondeo Mk5 Liftback
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cześć. Parę osób tutaj zgłaszało problem z drganiem, czy też buczeniem w okolicach regulacji wysokości pasa kierowcy lecz nie znalazłem czy też nie doczytałem żadnego rozwiązania. Mnie ten problem również dotyczy. Przy przebiegu 90tys zaczęło się owe buczenie z okolic regulacji pasa. Rozkręcałem tapicerkę jak i regulacje, podklejalem taśma z pianka, że może coś usztywni albo stłumi drgania i nic. I przyszedł taki dzień, że zwróciłem uwagę, że brakuje mi jednej spinki listwy progowej, a druga słabo już trzyma. Wymieniłem tą spinkę i uzupełniłem brakującą, i oprócz tego zauważyłem, że wypięty był jakiś plastik w tej listwie, który wg. mnie służy do usztywnienia tego progu. Zapiąłem wszystko i od tego momentu drgania w okolicy ucha zmniejszyly się do minimum. Odnoszę wrażenie, że drgania z tego progu przenosiły się na karoserie na wysokości słupka b i stąd błędne wrażenie, że to regulacja pasa. Pojeżdżę chwilę i sprawdzę czy moja teoria jest słuszna. Jak mi się uda to wstawie zdjęcia, o który plastik w progu mi chodzi. Pozdrawiam!
Kuroyasami jest offline   Odpowiedź z Cytatem