View Single Post
Stary 17-05-2011, 08:47   #1
chrisjan
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 64
Domyślnie system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Witam,
W zakupionym przeze mnie Mondeo miał byc system bezkluczykowy (zgodnie z Etisem: - System bezkluczykowy -Z f.rozr.bez klucz. ) Jak już przyszło do dokładniejszego zapoznawania się z nowym nabytkiem okazało się że bezkluczykowy jest tylko rozruch samochodu (przycisk Ford Power) natomiast żeby samochód otworzyć trzeba jednak samochód zdalnie otworzyć przyciskiem w breloczku. Rozumiem że są różne wersje tego systemu jedne z czujnikami w klamkach drugie tylko z bezkluczykowym rozrusznikiem - trudno trafiłem w uboższą.
Ale nurtuje mnie coś innego. Nie znalazłem w instrukcji dokładniejszych informacji, a wydaje mi się że coś z tym systemem nie gra albo ja o czymś nie wiem.
Procedura wygląda tak:
1. Otwieram auto przyciskiem na breloczku.
2. Wsiadam.
3. Wciskam Ford Power.
4. Jadę.

Problem (niewielki ale jednak powstaje gdy np. w trakcie tej procedury pojawi się przerwa:
1. Otwieram auto przyciskiem na breloczku.
2. Wsiadam.
3. Przerwa (załóżmy że na rozmowę tel.)
4. Wciśnięcie Ford Power - nic nie daje.
5. Ponowne otwarcie auta przyciskiem na breloczku (choć faktycznie drzwi pozostają wciaż nie zaryglowane)
6. Ponowne otwarcie i zamknięcie drzwi kierowcy.
7. Wciskam Ford Power.
8. Jadę.

Trochę to słabe, bo po co właściwie system bezkluczykowy skoro bez przerwy muszę majdać breloczkiem. Auto rozpoznaje że kluczyk jest w aucie, bo wyjście z auta z włączonym zapłonem powoduje wyświetlenie komunikatu "Kluczyk poza pojazdem" więc po co muszę ponownie wykonywać procedurę odblokowywania i otwierania drzwi?
Ta przerwa która powoduje konieczność ponownego otwierania auta trwa chyba mniej niż minutę i słychać jak po tym czasie auto blokuje kierownicę i wyłącza elektrykę.

Nie znalazłem innego sposobu na wzbudzenie auta z tego stanu niż przejście całej procedury odblokowania i otwarcia drzwi - ale może jest jakiś sposób o którym nie wiem? A może coś jest nie tak z rozpoznawaniem kluczyka?

Z góry dzięki za sugestie.
chrisjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem