View Single Post
Stary 17-05-2011, 10:57   #6
chrisjan
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 64
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Cytat:
Napisał berater Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie w każdej sytuacji jak jesteś w samochodzie z kluczykiem w kieszeni, masz potrzebę włączenia zapłonu. Jeszcze raz:
1. Dochodzę do samochodu, otwieram go zdalnie i chowam kluczyk do kieszeni.
2. Będąc w samochodzie:
a) nie mam potrzeby odpalania silnika i włączania zapłonu, nie robię nic.
b) chcę tylko włączyć zapłon (zaświecić kontrolki), przyciskam (bez sprzęgła) jednokrotnie FP. (wyłączamy zapłon identycznie)
c) chcę odpalić silnik, wykonuję pkt b) i ponownie (tym razem z wciśniętym sprzęgłem) naciskamy FP.
Już chyba będzie jasne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
No tak tylko że u mnie jeżeli zgodnie z punktem a zacznę np. rozmawiać przez telefon, czy robić cokolwiek innego to po niecałej minucie auto ponownie sie blokuje i jeżeli chciałbym np. po skończonej rozmowie telefonicznej uruchomić samochód to muszę odblokować auto z kluczyka, otworzyć i zamknąć drzwi i dopiero wówczas zadziała mi włączenie zapłonu. Jeżeli tego nie zrobię to mogę co najwyżej włączyć radio (wszystko inne jest zablokowane). Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie powinno być przypadkiem tak że póki auto wykrywa kluczyk wewnątrz auta, to mogę robić co mi sie żywnie podoba (bo w zasadzie jaki inny sens ma wykrywanie przez auto że kluczyk jest lub nie jest w pojeździe?
chrisjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem