View Single Post
Stary 30-06-2016, 07:55   #2
koziolo
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-02-2016
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo
Silnik: 2.0L 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?

Jako, że nikt nie odpisuje to ja odpisze może się komuś przydać. Wymieniłem olej u "p.Tomka" aka ATL. Cenowo najtaniej jak znalazłem. Dogadałem się na cenę, którą była o około 60zł większa niż bym zamawiał sam materiały (olej+filtr), czyli koszt usługi 60zł?!? Przyglądałem się: olej i filtry sądząc po opakowaniach oryginalne. Więc może ma taniej materiały. Co do samej usługi wydaje się fachowa. Jacyś młodzi mechanicy wymieniali ale pod czujnym okiem właściciela. Cały czas ich sprawdzał i instruował. Aktualizację i adaptację wykonywał sam. Jako, że inaczej wyobrażałem sobie procedurę adaptacji zadzwoniłem do użytkownika Tedi k który się tym zajmuje potwierdził. że tak wygląda cały proces więc prawdopodobnie adaptacja została przeprowadzona pomyślnie. Zastrzeżenia miął tylko do aktualizacji softu, którego ostatnia wersja jest z tamtego roku. Najprawdopodobniej wcześniej nie miałem robionej aktualizacji softu, bądź nie mam takiej informacji. W ATL stwierdzono, że nie ma aktualizacji do mojej skrzyni. Teraz albo miałem nowy soft albo jak sugeruje Tedi k, możliwe że był użyty starszy IDS, który nie widzi aktualizacji (tyle zrozumiałem z rozmowy telefonicznej). Jak będę przejazdem w Katowicach bądź Warszawie to zweryfikują co z tym softem. Reasumując ja polecam usługę wymiany oleju w ATL. Wiem, że za taka cenę lub większą wymieniają tylko olej i filtr bez adaptacji i aktualizacji. Więc i tak jest to opłacalne. Od wymiany auto zmienia biegi płynniej, cała operacja wydaje się być udana. Zamieniłem też kilka słów z Panem Tomkiem, w moich oczach jest dobrym fachowcem. Na podwórku stoi dużo fordów i na pewno daje mu to ogólny pogląd na tą markę. W moim aucie jest troszkę do zrobienia opisał mi wszystko co i jak widać że miał styczność z podobnymi naprawami a dla mnie to ważne. Wyczytałem że ostatnio ma nie najlepsze opinie ale ja puki co polecam. Na pewno trzeba się umawiać na cenę z góry.
Przepraszam, że tak się rozpisałem ale od dłuższego czasu czerpię z tego forum informację i choć raz też chciałem napisać coś co może się komuś przydać.
koziolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem