Temat: [Focus 2011-2014] Błąd p0251 w silniku ecoboost
View Single Post
Stary 11-07-2020, 10:18   #3
lukasek5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2019
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2013
Postów: 25
Domyślnie Odp: Błąd p0251 w silniku ecoboost

Wracam do tematu, bo problemu nie udało mi się jeszcze rozwiązać.

W innym wątku znalazłem taki opis do tego błędu:

Wg IDS -a (to fordowski tester) lista przyczyn powstania tego kodu błędu może być:
- błąd sterowania ciśnieniem w szynie paliwowej
- brak paliwa w zbiorniku
- ograniczenie przepływu miedzy pompą paliwa i zbiornikiem
- niedrożny filtr paliwa
- zablokowane, splątane lub zagniecione przewody paliwowe
- uszkodzone przewody elektr. zaworu regulacji dawki paliwa
- usterka wtryskiwacza

Paliwo na pewno mam, a wtryskiwacze były wymieniane podczas remontu silnika 2 miesiące temu (podobno lały).

Znalazłem też takie informacje o awarii tych silników:

W jednostce 1.0 EcoBoost wyciera się też popychacz pompy paliwowej. W następnej kolejności krzywka trze po talerzyku sprężyny pompy i w efekcie wszystko trzeba wymienić. Ponieważ trzycylindrówka wydaje swój charakterystyczny klekot, trudno wychwycić dodatkowy hałas, zorientujecie się dopiero, gdy pojawią się problemy związane ze zbyt niskim ciśnieniem paliwa.

Czy można samemu sprawdzić czy błąd spowodowany jest przez pompę, albo czujnik? Sprawdzam ciśnienie podczas jazdy, ale nie wiem jakie wartości są prawidłowe, a jakie mogą wskazywać na problemy. Jeżeli chodzi o powyższy opis to może da się sprawdzić te uszkodzenia wzrokowo?

Znalazłem jeszcze na holenderskim forum identyczny błąd w tym silniku, jednak tłumacz google nie za dużo mi pomógł, może ktoś zna holenderski i byłby w stanie napisać co w tamtym wypadku pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

https://www.focusclub.nl/index.php?t...oboost.115027/
lukasek5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem