View Single Post
Stary 08-01-2017, 19:53   #1
janusz621010
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-08-2008
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 36
Domyślnie 1.4 TDCI na ciepłym nie odpala i gaśnie podczas jazdy.

Witam. Jestem użytkownikiem Mazdy 2 1.4 MZR-CD dokładnie ten sam silnik co Fiesta 1.4 TDCI jak i 1.4 HDI.

W ostatnim czasie miałem problem z szarpaniem auta, pojawiły się błędy na 4 i 3 wtrysku. Oba zostały zregenerowane wraz z cewkami. Po odbiorze auta od mechanika okazało się, że po nagrzaniu auta ponownie nie odpala. Udałem się w trasę do Poznania 120 km i raz zatrzymałem się do sklepu (w połowie drogi) po czym nie chciał odpalić dopiero po ostygnięciu zaskoczył. Drugi raz miał miejsce już w samym Poznaniu gdzie podczas podjazdu do świateł i redukcji biegów silnik zgasł i przez ok 30 min się nie chciał uruchomić, aż się nie schłodził.

Został wymieniony po tych przygodach czujnik wału korbowego i bez skutku. Wciąż gdy silnik przekroczy ok 70-80 stopni, po jego wyłączeniu ponownie już nie odpala.

Samowolne gaśniecie silnika odbywa się na włączonym sprzęgle nigdy podczas załączonego biegu. Można rzec, że silnik schodzi poniżej obrotów biegu jałowego i się dławi. Po czym już nie odpala. Dodam, że nie pojawia się dioda MIL lub jakakolwiek inna.

Co może być przyczyną ?

Ostatnio edytowane przez janusz621010 ; 08-01-2017 o 20:03
janusz621010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem