View Single Post
Stary 15-12-2011, 17:05   #1
MichalSikora
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-12-2011
Skąd: Katowice
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 Tddi
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Trzy błędy dotyczące pompy paliwa - czy czeka mnie przymusowa wymiana??

Dzień dobry wszystkim 10 dni temu stałem się posiadaczem Mondeo mk3 kombi 2.0 Tddi i to mój pierwszy post niestety w niemiłych okolicznościach. I szukam pomocy i rady koledzy.

Opis problemu:
Auto traci moc przy wysokich prędkościach mniej więcej od 4 tyś na IV biegu
prędkość spada i wogole nie jedzie później na wszystkich biegach czuć wyraźnie spadek mocy i lekko szarpie ,po wyłączeniu silnika i odstaniu problem ustaje ale wraca każdorazowo po próbie przyspieszanie powyżej 150 lub jak go zaczynam katować i jeżdżę po mieście agresywnie przyspieszając zaczyna się dziać to samo ale nie po każdym wciśnięciu gazu...
Byłem z nim na serwisie takie błędy wyskoczyły na komputerze :
-P0148-(PCM) - (FIP) zgłasza błąd dawkowania paliwa
-P0149-(PCM) - (FIP) zgłasza błąd czasu (kąta wyprzedzenia) podawania dawki paliwa
-P1564-(PCM) - (FIP) żąda zredukowania dawki paliwa

Stwierdzili że pompa wtryskowa jest do wymiany ?

Pytania:
1.Czy na pewno pompa jest do wymiany jak nie mam o tym pojęcia ale czytałem tu o rożnych tego rodzaju problemach i nie zawsze trzeba było wymieniać pompę co sądzicie ?
2.Dlaczego ten problem nie wyskoczył na komputerze wcześniej za pierwszym razem jak sprawdzałem w fordzie w Aso przed zakupem i za drugim razem jak byłem na serwisie oleju ,wymianie wszystkich filtrów i ogólnym przeglądzie po zakupie ?
3.Czy jest tu tym forum dział gdzie mógłbym stosowną opinie wystawić sprzedawcy tego samochodu mówił ze w ciągu dwóch lat około 200 mondeo mk3 sprzedał i chciałbym ustrzec innych przed tym Panem bo mi odebrał totalnie radość z zakupy pierwszego własnego samochodu.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez MichalSikora ; 15-12-2011 o 18:25 Powód: Tytuł niezgodny z regulaminem !
MichalSikora jest offline   Odpowiedź z Cytatem