Temat: [C-MAX 2003-2007] Jaki olej do benzyny
View Single Post
Stary 16-08-2016, 13:34   #29
akutom82
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2013
Model: Grand C Max
Silnik: 1.6 Ti VCT 125
Rocznik: 2012
Postów: 163
Domyślnie Odp: Jaki olej do benzynki 1.8

Generalnie tak jak już napisałem. Te silniki chodź by miały nalatane 400 tys maja jezdzić na 5W30 ze specyfikacją forda (bodajże A5) i tyle. To że ktoś go zalał 10W40 to tylko świadczy o jego braku kompetencji (zwłaszcza przy takim przebiegu) albo o próbie zatajenia pożerania oleju (co raczej i tak nie ma sensu). Co masz zrobić tego ci nie powiem bo nie mam bladego pojęcia ??????? Ja osobiście bym zmienił - ALE TY RÓB JAK UWAŻASZ !!! Nikt nie zagwarantuje że nie będzie brał jeszcze więcej niż bierze ............


Ps. Swego czasu kupiłem Passata B5 1.8. Oczywiście pieron wie czym był zalany wcześniej bo sprowaadzony z niemiec. Kupiłem płukankę LiquiMoly (wbrew pozorom nie bałem się opinii że wypłucze cały silnik i zostanie tylko obudowa ) zalałem silnik, potem wlałem 5W30 dla VW i auto śmigało bez jakichkolwiek problemów.

Zastanawia mnie jak takie preparaty jak LIQUI MOLY VERLUST STOP faktycznie sprawdziły by się w uszczelnieniu pierścieni i na ile wpłyneły by niekorzystnie na kondycję silnika ???

Ostatnio edytowane przez akutom82 ; 16-08-2016 o 14:02
akutom82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem