View Single Post
Stary 08-08-2017, 07:00   #8
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: W jaki sposób przeprowadzić adaptację automatycznej skrzyni AWF21 (TF81sc,dusarh

A ja mam takie pytanie do forumowiczów? Czy to możliwe ażeby skrzynia traciła ta adaptację przy każdorazowym odlączeniu akumulatora? Piszę tak ponieważ zauważyłem w moim poprzednim fordzie mondeo mk4 2.3, że jak to zrobię to zaczyna się cyrk przy zmianach biegów. Mianowicie:
1. Obroty silnika przy zmienianiu biegów wyskakują tak choćby za wysoko i potem spadają o ok 200 do prawidłowego poziomu. Dzieje się tak nawet przy 80km/h.
2. Podczas hamowania jak wcześniej redukował na niższy przy obrotach 1800 i nie schodził niżej, to teraz schodzi do 1400 i dusi silnik.
3. Jak przy tych 1400obr nacisnę delikatnie znowu na gaz, to skutkuje to gwałtownym wzrostem obrotów do 2500 a potem znowu następuje spadek o te 200.
4. Jadąc np. 80km/h mam obroty raz 1500, a raz 2200. Jazda po płaskim.
I wszystkie te objawy powstały po wymianie akumulatora, wcześniej pracowała jak miód. Zmian biegów bez posiadania obrotomierza bym nie zauważał.

Ponieważ nikt nie umiał mi powiedzieć i doradzić co się stało z autem postanowiłem kupić takie samo tylko w 2.0 diesel. I ta sama sytuacja. Musiałem wymienić w nim kierownicę, a to też wiązało się z odpinaniem akumulatora, żeby poduszka mi nie wystrzeliła. I teraz ten też zaczął się tak dziwnie zachowywać. A i zapomniałem wspomnieć, że oba samochody zaczęły poszarpywać trochę przy redukcjach szczególnie to wyczówalne przy dojeżdżaniu do skrzyżowań (nie zawsze). Oraz doszedł taki objaw że muszę się choćby siłować z włączeniem biegu na D. Tak choćby wyrywam drążek z pozycji D. Towarzyszy temu też dźwięk takiego dupnięcia w skrzyni.(dodam, że auto stoi na prostym i najpierw zaciągam ręczny, aby nie zawisał na blokadzie w skrzyni). Dodatkowo w obu samochodach zaczęło występować zjawisko polegające na tym, że dojeżdżając do skrzyżowania po naciśnięciu na gaz auto nie odjeżdża od razu tylko tak choćby włącza dopiero bieg i reakcja ta trwa jakieś 2sek. Z pewnością po wylaczeniu akumulatora nie można uszkodzić skrzynroz.Co zatem w obu autach się stało?
Ps. Trochę się rozpisałem, ale wierzę, że znajdzie się ktoś ciekawy i pomoże. Ciężko to w mniejszej ilości zdań wytłumaczyć. Z góry wszystkim dziękuję.
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem