Temat: [C-MAX 2003-2007] 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej
View Single Post
Stary 25-08-2012, 14:00   #1
lukasz_m
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-05-2012
Model: VW
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Witam,
Od maja br. jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Forda Focusa C-Maxa z silnikiem benzynowym 1.8 (125KM). Auto z 2005 roku, ściągnięte z Niemiec. Ogólnie w dość dobrym stanie, jedyne co musiałem wymienić to termostat na nowy, bo temperatura nie przekraczała 70 stopni.
Zaraz po zakupie wymieniłem olej na Castrol 5W30 (według karteczki taki był lany wcześniej) przy przebiegu ok. 95 000. Szoku doznałem kiedy jadąc tydzień temu na zakręcie zapaliła mi się lampka od ciśnienia oleju. Oczywiście zaraz zatrzymałem samochód sprawdziłęm bagnet - i był suchy. Udało mi się na pełnym zbiorniku oleju przejechać zaledie 5 000km.
Kilka dni temu zdecydowałem się jeszcze raz wymienić olej, tylko tym razem na gęstszy Castrol 10W40. Wybrałem się na wycieczkę w celu sprawdzenia, zrobiłem jakieś 500km i zwariować można sprawdzając olej. Na ciepłym silniku bagnet jest cały zamoczony, a zimnym zupelnie suchy...
Teraz jestem kropce, bo na poniedziałek byłem umówiony na założenie gazu i musiałem to odwołać, bo nie wiem co dalej.
Czytałem różne opinie na temat tego silnika, że skazany na branie oleju, a inni twierzą, że nie powinien.
Proszę o pomoc co robić dalej. Sprzedawać auto czy szukać przyczyn, a może dolewać olej i jeździć, a najważniejsze co z gazem?
Dodam tylko, że silnik pracuje równo i auto nie pozostawia za sobą żadnego dymu.
lukasz_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem