View Single Post
Stary 19-12-2017, 20:56   #1
samolot37
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2017
Model: ford focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie po wymianie akumulatora kontrolka alarmu/immobilaizera świeci się bez przerwy

Jako, że to mój pierwszy post przede wszystkim witam serdecznie wszystkich użytkowników forum !

W ostatnim czasie zostałem szczęśliwym użytkownikiem forda focusa mk3. Niestety na początku grudnia samochód nie chciał odpalić. Okazało się, że akumulator jest rozładowany. Akumulator został wyjęty, naładowany i ponownie zamontowany. Po niecałych dwóch tygodniach sytuacja się powtórzyła. Wymieniłem akumulator na nowy. Ford odpala bez problemu zauważyłem jednak, że kontrolka koło pokręteł od ogrzewania non stop świeci się na ciemno pomarańczowo/czerwono. Wcześniej kontrolka migała kiedy samochód był zamknięty. Podczas jazdy kontrola nie świeciła się w ogóle. Obecnie niezależnie od tego czy samochód jest otwarty czy zamknięty oraz czy jest uruchomiony czy też nie kontrolka świeci się bez przerwy. Dodam jeszcze, że w przy montażu starego akumulatora po jego naładowaniu włączała się syrena alarmu i kierunkowskazy. W chwili obecnej syrena alarmu nie włącza się chociażby zamknięto samochód od środka. Czy ktoś z Was miał podobny problem ? Będzie wdzięczy za wszelkie sugestie.
samolot37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem