Temat: [Fusion - Mondeo USA] wymiana klocków i tarcz a hamulec elektryczny
View Single Post
Stary 26-06-2018, 19:36   #28
Depcioszekk
ford::beginner
 
Avatar Depcioszekk
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 08-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: mondeo mk5 titanium automat
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 11
Domyślnie Odp: wymiana klocków i tarcz a hamulec elektryczny

Cytat:
Napisał Niemamocny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem świeżo po wymianie. (Ford Fusion) Procedura działa.

Sama procedura po Polsku:

1. Przekręcasz kluczyk max w prawo ale nie włączasz silnika.
2. Naciskasz do końca pedał przyśpieszenia (gazu) i jednocześnie wciskasz w dół przycisk elektronicznego hamulca ręcznego
3. W tym samym czasie (nie puszczając ani gazu ani przycisku hamulca ręcznego) przekręcasz kluczyk max w lewo. Później przekręcasz kluczyk max w prawo ale nie włączasz silnika. (musisz to zrobić w max 5 sekund).
4. Dalej trzymasz pedał gazu w podłodze i przycisk elektronicznego hamulca ręcznego. Czekasz aż pojawi się na wyświetlaczu informacja że hamulec postojowy jest w trybie serwisowym oraz aż przestaniesz słyszeć że z tyłu coś się dzieje z hamulcem postojowym (będziesz słyszał pracę jakichś tłoczków czy jak je tam nazwać
5. Kluczyk znów max lewo, możesz go wyciągnąć.
6. Dopiero teraz zwalniasz nogę z pedału gazu i rękę z przycisku hamulca ręcznego

Teraz możesz sobie wymieniać klocki, tarcze, piasty i co Ci się tylko podoba

Procedura dezaktywacji trybu serwisowego wygląda identycznie jak w powyższej procedurze aktywacji z jedną różnicą że w zamiast wciskać w dół przycisk elektronicznego hamulca ręcznego, pociągamy go do góry
A mam pytanie co z wersją europejską z funkcja odpalania bezkluczykowego. Próbowałem zrobić to samo używając guzika startu Ale nic nie dało. Autko jest niemieckie. W automacie. 2.0 tdci
Depcioszekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem