View Single Post
Stary 23-02-2019, 16:42   #990
Domes888
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011/2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Podsumowanie podstawowego serwisu w ATL Smolec. Wymiana oleju, filtra oleju, powietrza i paliwa.

Olej- wlane 1 litr ponad max! Wlano 5,5 litra, co może stawiać pod znakiem zapytania również dokładność/danie czasu na jego spłynięcie. Z tego co czytałem przy wymianie wchodzi ~5, więc teoretycznie 0,5 mogło jeszcze spłynąć ale głowy nie daję, sami oceńcie. W każdym razie pół godziny zabawy i brudzenia się dla mnie w garażu, żeby odessać naddatek przez rurkę bagnetu.

Filtr oleju- chyba spoko, ciężko coś zarzucić.

Filtr powietrza- z ciekawości po wpadce z olejem od razu zajrzałem. Stado jesiennych liści w obudowie... Nie chciało się więc nawet z grubsza ręką wymieść, nie mówiąc o odkurzeniu.

Filtr paliwa- tutaj miałem najwięcej obaw ale filtr wymieniony, przepompowane przez niego paliwo i odpalił od strzała, bez rzeźb typu plak. Także spoko, jednak sądząc po pozycji wyżej, obudowa filtra paliwa zapewne z syfu nie ogarnięta ale nie mam pewności, więc nie oskarżam.

Wnioski wyciągnijcie sami. Ja chyba z racji dbałości o pracę przy podstawowych rzeczach bałbym się pojechać z poważniejszym tematem. Także kolejna próba może Mirek lub Caros. Dzielcie się proszę aktualnymi wrażeniami z pracy różnych warsztatów.
Domes888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem