View Single Post
Stary 25-05-2020, 13:54   #1
lkdudek
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-11-2019
Model: Galaxy IV
Silnik: 180
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie po wymianie akumulatora - wysokie spalanie

Cześć,

Pewnego dnia samochód nie odpalił, pojawił się komunikat dotyczący słabego akumulatora. Okazało się, że jest do wymiany. Aku wymieniłem i od razu wyszły małe problemy, małe podsumowanie:

- wysokie spalanie - wg. wskazań komputera (po kilku dniach miało się unormować, jest OK),

- problem z domykaniem szyb - nie domykały się do końca, lub wyjeżdżały do góry, żeby od razu zjechać na dół (samochód miał się na nowo "nauczyć", po kilku dniach miało się unormować, jest OK),

- problem z otwieraniem drzwi - pomimo odblokowania drzwi z pilota, drzwi tylne są nadal zamknięte, często trzeba otwierać ponownie guzikiem w środku lub rączka od wewnątrz, rzadziej dzieje się tak z drzwiami pasażera z przodu. (pomimo przejechania kilku kkm, bez zmian, nie ma reguły czasami działa kilka dni ok, a potem problem wraca)

- start/stop - od momentu wymiany akumulatora nie włączył się nigdy (osobiście chciałem to wyłączyć na zawsze, ale w tym przypadku drażni mnie fakt, że coś samo przestało działać)

Moje pytanie: Czy mogły się skasować pewne ustawiania w związku z rozładowaniem aku? W jaki sposób mogę odzyskać władzę nad systemem start/stop oraz drzwiami?

P.S.Po wymianie aku, po wyjeździe z serwisu i po przejechaniu kilku km zaświecił się check engine, okazało się, że coś było nie podłączone ponownie (prawdopodobnie kostka do przepływomierza) i wyrzucało masę błędów. Po ponownym wpięciu i zresetowaniu błędów, błędy nie wróciły, a check engine zniknął.
__________________
-----------------------
Pozdrawiam
lkdudek

Ostatnio edytowane przez lkdudek ; 26-05-2020 o 10:14
lkdudek jest offline   Odpowiedź z Cytatem