View Single Post
Stary 12-12-2016, 13:24   #22
Pildid
ford::amateur
 
Avatar Pildid
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: ze wschodu
Model: Mondeo, S-max
Silnik: 2.0, 2.0ecoboost
Rocznik: 2008 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Witam. Przymierzam się do zakupu Edge'a, chcę importować z USA.
Słyszałem, że Ford USA i Ford EU to dwa całkowicie różne systemy kodowania podzespołów które wymagają adaptacji. Czy też kluczyk - wersja EU nie da się zaadoptować do USA.
Słyszałem to w salonie. I chciałbym trochę tą wiedzę zweryfikować.
Czy ktoś już się w tym temacie trochę orientował?
Kolega LESZCZ spolszczał, czy to znaczy że gdy stanę się już szczęśliwym posiadaczem Edge'a to nie będzie tam m.in strojenia radia w skali EU, polskiego Menu, Nawigacji itp... Będzie się to dało wgrać bez problemu? Tudzież zaktualizować. Jaki koszt takiego pełnego spolszczenia wersji EU?
Nie wiem jeszcze czy chcę V6 3,5 czy 2.0 EcoBoost. W zasadzie bez różnicy.
Mam 2.0+PowerShift w S-Maxie i jest cudownie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponoć tylko ta skrzynia jest awaryjna - mechatronika siada. Mója ma przejechane 43tyś i nic się nie dzieje.
Na jakiś czas Ford wycofał się z tych skrzyń - patrz mondeo mk5, testowałem. Nie podoba mi się. Mam Mondeo mk4 i wolę je Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale czas zmienić na coś młodszego...
Stąd pomysł na Edge'a, którego znowu można spotkać ze skrzyniami PowerShift. Czy ktoś orientuje się w tym temacie? Poprawili coś w nich? Skoro zaczęli oferować zamiast klasycznych znowu te dwusprzęgłowe? Do jazdy to wspaniałe rozwiązanie. Naprawdę. podoba mi się. Tyle że drogie w naprawie. 7tyś w ASO. Poza ASO raczej bym nie ryzykował... Za delikatna sprawa. To moja opinia. Chyba że ktoś miał już doświadczenia w tej materii, to może to zweryfikować. Ale póki co ciekawi mnie powrót do PowerShift. Mnóstwo Fusion'ów było bez PowerShifta... dlatego że zbyt awaryjny. A tu nagle bah bah i mamy ją w Edge'u.

Pozdrawiam
Pildid jest offline   Odpowiedź z Cytatem