View Single Post
Stary 27-11-2019, 16:04   #1
Franiu
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost + LPG
Rocznik: 2017
Postów: 16
Angry Wymiana sprzęgła,: najpierw po 80 tys, a teraz znowu po 25 tys

Czy komuś się zdarzyło, aby sprzęgło w Mondeo MK5 (kombi, benzyna ECO BOOST 1.5 z instalacją gazową PRINSa) poleciało już po 80 tys przebiegu (dwa lata użytkowania)? Auto używane spokojnie (50/50% miasto-trasa, zero przeciążeń i gwałtownego ruszania, zero przyczepy). Wymiana zdiagnozowana po objawach chrobotania spod maski przy ruszaniu pod ostrą górkę/podjeżdżaniu pod wysoki krawężnik.

Niepokoi mnie też naprawa zrobiona dwa miesiące wcześniej gdzie poleciała mi szklanka (popychacz) pompy wysokiego ciśnienia + wałek i pasek rozrządu (samochód najpierw przestał jeździć na gazie, a po dwóch dniach na paliwie kiedy czekałem jeszcze na serwis przy 2000-3000 tys obrotów zaczynał się dławić). Naprawa zrobiona gwarancyjnie. Pytanie czy mogło mieć to mogło spowodować szybsze zużycie sprzęgła?

PS
Od nowości samochód kilka razy zgłaszał żółtą kontrolką AWARIĘ ZESPOŁU NAPĘDOWEGO. Zgłaszane w serwisie, twierdzili że zapalania kontrolki nawet nie zapisywało się w komputerze (oczywiście brałem za każdym razem kwit że zgłaszałem). Może mieć to z tym jakiś związek?
Franiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem