View Single Post
Stary 02-01-2017, 12:37   #1
EyraCk
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 14-07-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR

Cześć koledzy,
W połowie grudnia kiedy przypałowałem trochę silnik na jeszcze niskiej temp. wyskoczył mi komunikat "Silnik usterka". Podjechałem do najbliższego warsztatu, żeby podłączyć go pod komputer, ukazały się dwa komunikaty od EGR i jeden z brakiem płynu do FAP. Po poczytaniu forum i przemyślenia sprawy zdecydowałem się na wycięcie DPF/FAP i przy okazji zrobienia czegoś z EGRem.
Umówiłem się na wizytę w warsztacie V-Tech Kosakowo (Gdynia), tam panowie wycięli DPF/FAP zostawiając przy tym katalizator (początkowo też chcieli go usunąc, bo stwierdzili, że już jest bebe, ale po moich namowach sprawdzili dokładniej jego stan i okazało się, że w środku nie jest tak tragicznie jak wskazywałaby na to jego obudowa). EGR został odłączony elektronicznie + wypięta wtyczka.
Miałem również zamiar przy okazji zrobić CHIP i kiedy po usunięciu filtra wjechali na hamownię okazało się, że silnik generuje więcej mocy niż fabrycznie (wykres poniżej). Zdecydowaliśmy, że nie będziemy na razie nic "podkręcać", bo przyczyna może leżeć w turbinie i mogłaby nie wytrzymać CHIPu.
I kieruję do was pytanie co może być przyczyną wzrostu mocy? Zły soft, padnięta już turbina, zwiększenie wydajności wydechu?
Dodam, że przejechałem po tej usłudze około 800km i zauważalnie spadło mi spalanie w trasie z 6.2l(komputer) 6.5(kalkulator) do 4.9(komputer) z kalkulatora jeszcze nie liczyłem, bo nie tankowałem jeszcze auta od ostatniego razu.
Poniżej w załączniku daję wykres plus są tam również dane odnośnie przebiegu roku produkcji itd.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20170102_132208.jpg (89.8 KB, 114 wyświetleń)
EyraCk jest offline   Odpowiedź z Cytatem