View Single Post
Stary 09-03-2016, 12:20   #29
ravsoft
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 tdci 180km
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie

Ja oczywiście będę nam wszystkim kibicował w bitwie z Fordem. Moim zdaniem to, że wydaje się nam, że buczenie pojawiło się nagle to nieprawda. To jest tak jak z jazdą innym samochodem. Wydaje się nam na początku że jest w nim ciszej. Tymczasem każdy samochód pracuje inaczej. Tak też było w przypadku mk5. Wszyscy zwróciliśmy uwagę na to, że nie słychać tak mocno szumu toczenia opon, mniejszy szum powietrza. Byliśmy pod wrażeniem. Tymczasem dyskretne buczenie silnika - postrzegane tak na początku, z czasem stało się dźwiękiem, który mocno irytuje.
Nie chcę tu uchodzić za jakiegoś pesymistę, ale wg mnie po prostu producent poszedł na łatwiznę i nie przyłożył się w 2.0 TDCI do usunięcia rezonansów. Jest pewnie tak, że częstotliwość pracy silnika rezonuje z tłumikiem, a kabina staje pudłem rezonansowym - jak w gitarze.
Żadne specyfikacje, zapisu w umowie nie precyzują poziomu hałasu w kabinie. A nawet jeśli to pewnie "wszystko jest w normie". Ja jechałem innym mondeo mk5 (pisałem o tym w którymś z poprzednich postów). Efekt buczenia był identyczny jak moim aucie. Inni forumowicze, którzy piszą, że u nich nie ma basowego pomruku po prostu nie zwracają uwagi na ten zakres częstotliwości. To jest pewnie poczucie subiektywne. Spotkałem się już z określeniami "Przyjemny basowy pomruk silnika". Dla kogo przyjemny, dla tego przyjemny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zaczynam zbierać kasę na kompleksowe wyciszenie auta.
ravsoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem