View Single Post
Stary 15-11-2018, 17:56   #3
Dejmian
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 12-06-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Parę pytań odnośnie Fiesty MK6 jako przyszłego wozu

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Mam wlany taki olej, mogę polecić. I 5w30. Wersji 40 się w Fiestach nie używa, chyba że dążysz do zepsucia sinika.
3. Na pewno tak, ale najmniejszą dziurę, nierówność, pofałdowanie poczujesz bardzo. Jeśli zamierzasz autem jeździć na co dzień, to wybierz mniejsze.
4. Ogrom już było, użyj wyszukiwarki lub zajrzyj na fiesta-mk6.pl

Co do 1. To nie zepsuje. Liczba po W oznacza lepkość w wysokich temperaturach. Producent zaleca 5W30 ale druga liczba może zostać zmieniona jesli bardziej dynamicznie jezdzisz to przy nagrzanych silniku masz lepsze smarnowanie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Janusze leją 10W40 do tych fordów jak widziałem na portalach ogłoszeniowych to dopiero zabójstwo.
Internet ogólnie o oznaczeniu:
Cyfry znajdujące się po „-„, oznaczają lepkość w wysokiej temperaturze. Im większa cyfra, tym wyższa może być temperatura otoczenia, przy której olej nie traci swych właściwości smarnych. Oleje o symbolach 40, 50 i 60 zapewniają właściwe smarowanie silnika w coraz wyższych temperaturach.

W ogóle nie chodzi CI za głośno na tym motulu ten silnik?

Ostatnio edytowane przez Dejmian ; 16-11-2018 o 09:16
Dejmian jest offline   Odpowiedź z Cytatem