View Single Post
Stary 02-03-2017, 16:07   #1
Rejdzowski
ford::beginner
 
Avatar Rejdzowski
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 13-01-2017
Model: Focus Mk. II Automat
Silnik: 2.0i 16v
Rocznik: 2006
Postów: 10
Thumbs up Poradnik montażu zasilania kamerki na zapłon

Witam, jako, że sam szukałem czegoś na ten temat dosyć długo ale niczego konkretnego nie znalazłem to chciałbym podzielić się informacjami jak założyć stałe, odpalane z zapłonem zasilanie kamerki 5v na przykładzie mojego Focusa Titanium z 2006 roku.

PAMIĘTAJCIE ŻEBY NIE WPINAĆ SIĘ BEZPOŚREDNIO W INSTALACJĘ 12V, GROZI TO SPALENIEM REJESTRATORA, KTÓRY POTRZEBUJE 5V!!

W moim przypadku użyłem przetwornicy samochodowej z 12v na 5v 3A z wyjściem na mini USB, bez problemu do kupienia na allegro.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na początku sprawdziłem gdzie mogę wpiąć się w bezpieczniki, nie miałem zbyt wiele wolnych miejsc bo bodajże 3 ale tylko jedno dostawało zasilanie po przekręceniu kluczyka, pusty bezpiecznik F71 (10A) odpowiedzialny za światła dzienne, których nie mam.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do sprawdzenia napięcia użyłem próbnika podłączonego krokodylem do śruby w drzwiach jak na poniższym zdjęciu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uciąłem spory kawałek przewodu, który podłączyłem z dwóch stron takim prostym sposobem (zdjęcie tylko strony łączącej się z przetwornicą) i zaizolowałem taśmą izolacyjną po ówczesnym schowaniu przewodu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do wtyczki wpiąłem bezpiecznik 10A i podłączyłem w miejsce bezpiecznika F71.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wszystko oczywiście wcześniej przetestowałem, działało bez zarzutów więc puściłem przewód chowając go całkowicie pod uszczelkami i na łączeniach plastików, nie widać absolutnie nic a cała procedura trwała nie dłużej niż 20min, przetwornicę schowałem pod lampką a masę czyli - podłączyłem do czarnego przewodu przymocowanego do dachu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kamerka prezentuje się tak i nie ma jak w przypadku podłączenia do lampki problemu z zanikaniem napięcia kiedy lampka i oświetlenie nóg się zapala, nie trzeba też czekać 30 minut na odcięcie zasilania bo odcinane jest w momencie zgaszenia zapłonu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam nadzieję, że komuś się to przyda, pozdrawiam!
__________________
2006 Ford Focus 2.0i 16v 145KM Titanium
2005 Ford Mustang GT300 4.6 V8

Ostatnio edytowane przez Rejdzowski ; 02-03-2017 o 16:12
Rejdzowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem