View Single Post
Stary 16-04-2018, 12:24   #1121
terragady
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2018
Model: Mondeo (+ Transit)
Silnik: 2.0 TDCI 115hp
Rocznik: 2010 - przedlift
Postów: 107
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Dzięki! Myślałem że właśnie z tym układem wtryskowym i EGR to przed 2011 były problemy a później już zmienili.
Jak można sprawdzić czy samochód przeszedł akcję serwisową? I jak rozumiem że nie przeszedł to już nie ma na to szans? Ogólnie w Norwegii mam na niego gwarancję 5 letnią prawnie na wszystkie wady ukryte więc trochę mniej się boję takich właśnie wad które nie zostały opisane w ogłoszeniu.

Tą prędkością trochę mnie zmartwiłeś, myślałem że właśnie te 130-140 może lecieć po autostradzie w niemczech, bez tego trochę się będę ciągnął prawym pasem.

Co do wypożyczenia no to niestety muszę tak zrobić aby go utrzymać, plusem jest to że raczej ludzie wypożyczają do przeprowadzek lub zakupu mebli z ikei i nie da się go aż tak nadużyć na takich trasach w mieście. Samochód traktuję jako narzędzie i też nie zamierzam go trzymać nie wiadomo ile, 2-3 lata max.

Martwi mnie trochę rdza w transitach, podobno sporo jej się gromadzi i nawet małe kropki się pojawiają znikąd na całej powierzchni. Zauważyłem też że ten ma trochę zardzawiony próg od kierowcy strony na wysokości paki, od ziemi, nawet na zdjęciach widać. Pewnie jakbym śmignał do polski nim to mógłbym trochę tej rdzy zlikwidować i poprawić bo tutaj to koszta takich usług są zawrotne.
terragady jest offline   Odpowiedź z Cytatem