Temat: [Focus 2004-2008] stuki z okolic nadkola -tył
View Single Post
Stary 18-03-2022, 09:09   #7
orroz
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-11-2014
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MkII Silver X
Silnik: 1.6 Ti-Vct 115 KM
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: stuki z okolic nadkola -tył

Witam,
czy problem stuków z prawego tyłu udało się wyeliminować? Walczę z podobnym tematem od kilku miesięcy niestety bez satysfakcjonujących rezultatów. W między czasie wymieniłem: amortyzatory tylne z odbojami SACHS, łączniki stabilizatora FEBI, mikrostyk klapy bagażnika OE FORD, siłowniki klapy bagażnika FEBI, gumowe odboje klapy bagażnika OE FORD, wyregulowana klapa tylna, nasmarowany zamek klapy. Ponadto sprawdzone zaczepy tylnej kanapy czy aby nie hałasują, sprawdzono czy korek wlewu paliwa nie powoduje hałasu. Osłony termiczne pod autem dokręcone bo się obluzowały. Zagłówki tylnej kanapy sprawdzone. Nic z tych tematów nie dało efektu. W bagażniku wszystko było wyjęte. Koło zapasowe wraz lewarkiem i całym zestawem też ok. Stuki wychodzą w kabinie z prawego tyłu za kanapą pasażera z prawej strony z okolic nadkola i występują tylko na nierównościach kiedy koło podskakuje na nierównościach góra-dół. Pozostała mi jeszcze wymiana poduszki amortyzatora tylnego bo niestety tego nie zrobiłem przy wymianie amortyzatorów, a mechanik który wymieniał nic o tej poduszce nie powiedział. Czy Szanowni Koledzy są w stanie coś jeszcze poradzić? Mechanicy rozkładają ręce. Każdy mówi, że zawiecha z tyłu ok. Na ścieżce diagnostycznej diagnosta nie ma uwag. Problem pojawił się po najechaniu w dość dużą dziurę prawą stroną (przednim i tylnim kołem). W efekcie z przodu uszkodzony został łącznik stabilizatora i zaczął hałasować. Zostały wymienione oba na nowe marki SWAG i z przodu nastała cisza. Natomiast z tyłu problem hałasu pomimo różnych zabiegów pozostał. Ostatnio ten hałas się nasila i głośne radio nie wiele daje...stukanie, telepanie. Z tym walczę. Będę wdzięczny za pomoc. Dodam tylko, że pacjent to Focus 2007 r. HB 5-drzwi.

Ostatnio edytowane przez orroz ; 18-03-2022 o 09:16
orroz jest offline   Odpowiedź z Cytatem