View Single Post
Stary 05-11-2017, 17:45   #1
dziubek123
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Chińska powłoka ceramiczna Mr FIX 9H

Witam
Nabyłem w jednym z chińskich sklepów internetowych powłokę ceramiczną:
MR FIX 9H
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
https://photos.app.goo.gl/ZMhKdmZyUgAYIZIB3
Umyłem niby detailingowo samochód na myjni ręcznej typu EHRLE (wieczorem jak już nie było obsługi):
1. Najpierw boki auta Tar & Glue remover
2. Następnie piana aktywna K2 (9 zł w hipermarkecie) wymieszana z APC (pianownica ręczna).
3. Po opadnięciu piany spsikałem boki i maskę auta krwawiącą felgą i odczekałem jeszcze ze 2 minuty.
4. Umyłem całość myjką ciśnieniową (pierwszy program - proszek), następnie całość spłukałem dość dokładnie wodą (zwykłe płukanie, nie finish) calość 4 zł.
5. Umyłem auto ponownie na 2 wiadra (szampon bez wosku), chciałem jak najbardziej usunąć lekko trzymający się jeszcze Collinite 476.
6. Bez płukania auta wyglinkowałem jeszcze boki (nie glinką, tylko clay sponge - można używać wielokrotnie, koszt około 50 zł) i maskę, jako poślizg użyłem roztwór piany aktywnej z wodą (10ml piany na 2l wody).
7. Całość ponownie opłukałem samą wodą za 2 zł.
8. Osuszyłem auto dużą puszystą microfibrą.
9. Pojechałem do domu - droga sucha 4km.
10. W garażu przetarłem całą karoserię alkocholem izopropylowym.
11. Nałożyłem powłokę najpierw na maskę. Kilka kropel na ściereczkę rozciągniętą na twardej gąbce (wszystko w zestawie z Chin). Roztarłem dość dokładnie, odczekałem 5 minut i wytarłem miękką mikrofibrą, następnie jeszcze raz doatrłem inną mikrofibrą.
12. Jako że dłużylo mi się to odczekiwanie 5 minut, to zacząłem robić na przemian, raz nakładałem powłokę, następnie wycierałem panel z wcześniej nałożoną powłoką mikrofibrami. Pilnując, by nie było krócej niż 5 minut, między nałożeniem powłoki, a jej docieraniem.
Calość wyszła całkiem fajowo, karoseria ma taki bardziej szklisty połysk, efekt mi się bardziej podoba niż po wosku Colli lub Soft99 fusso coat.
Po 24 h polałem wodą i ładnie ściekła.
Nauczony doświadczeniem że na dołach drzwi każdy wosk schodzi w mig, położyłem na drzwi i błotniki jeszcze jedną warstwę powłoki.
Po całej zabawie zostało mi jeszcze prawie połowa pojemniczka 30ml.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
https://photos.app.goo.gl/e9i7atNtjje7TQAq1

Dam znać jak z trwałością tego cuda.

PS. Ważne jest światło, ja nie miałem nic poza żarówką nad samochodem. Musiałem się wspomagać dobrą latarką, tylko nie jakąś kupą z zoomem. Fajnie by miała światło rozlewające się z wysokim współczynnikiem CRI, w miarę dobrze widziałem też przy świetle z latarki z ciepłą barwą diody np . Convoy S2+ z diodą XM-L2 T6 4C - dość tani i popularny sprzęt.
Pozdrawiam
__________________
FF I kombi 1,8 tdci 100km 2003 - Był
FF II kombi 1,6 benzyna 100km 2009 - Był
FF III sedan 1,5 ecoboost 150km 2016

Ostatnio edytowane przez dziubek123 ; 05-11-2017 o 18:06
dziubek123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem