View Single Post
Stary 25-04-2019, 07:32   #1
wojtek10611
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 15-04-2019
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Regulacja luzów zaworowych w Łódzkim ? + kilka innych pierdoł do zrobienia

Witam koledzy, jestem świeżym posiadaczem mondeo mk4. Na liczniku 155 tyś. Czy ktoś się orientuje w którym warsztacie w Łodzi lub okolicach sprawdzą mi luzy zaworowe i ew. wyregulują? Sprawa pilna gdyż czekam na założenie gazu ?

Może ktoś jeszcze dodatkowo poleci jakiś warsztat bo mam do wymiany też tłumik drgań wydechu i delikatny wyciek na półosi prawej i to też chciałbym zrobić. Plus zastanawiam się nad regulacją skrzyni bo oczywiście dopadł mnie standardowy problem z wchodzeniem biegów 1,2 i wstecznym. Nie ma tragedii ale olej na wymianę już zamówiony lecz możliwe, że będzie trzeba coś z wysprzęglikiem robić albo może chodzi o ograniczniki na linkach zmian biegu. Ew. wchodzi kwestia synchronizatora.

I tutaj jeszcze pytanie do regulacji luzów ? Czy np. mogę założyć instalkę bez sprawdzania luzów. I do momentu sprawdzenia/poprawienia jeździć po prostu na benzynie ? Bo mam dobry termin na instalację ale nie wiem czy się wyrobię ze sprawdzeniem luzów.
wojtek10611 jest offline   Odpowiedź z Cytatem