Temat: [Focus 2018- ] Wrażenia z jazdy nowym modelem
View Single Post
Stary 17-01-2019, 11:49   #21
Karol2gb
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 03-03-2015
Skąd: Berlin
Model: Focus mk3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Jezdzilem przez tydzien nowym Focusem Kombi ST-Line z 1.5/150KM. Bardzo mi sie fajnie nim jezdilo, dobrze sie zbiera i brzmi do tego. Zawieszenie z kolami 18 cali jest twarde/sportowe ale w miare wygodne. Chce sie skrecac jak poprzednim ST, a nawet robi to lepiej. Mialem wrazenie ze ESP go wrzuca w zakrety jak sie ciut przesadzi.

Asystenty dzialaja bardzo fajnie, jedynie przejezdzajac pod kladka, migal mi zeby hamowac. Limiter i Tempomat mozna ustawic na adaptywny, czyli poprawie zawsze na dozwolona predkosc. Nawet jest mozliwosc ustawic dozwolona predkosc +20kmh w pojedyczych krokach. Do teraz spotkalem to tylko w nowych BMW 5 i 7. (np: Limit jest 50 a tempomat/limiter jedzie 57, jesli ustawione jest +7)

Troche nieudane jest miejsce przycisku startu silnika, trzeba uwazac zeby nie zlamac palca - drobiazg. Wyswietlacz SYNC nie reaguje zbyt szybko i przy mocniejszym przydluszeniu mruga. Nie zbyt rozumialem prace manualnej klimy, jesli ustwawiam na nogi, to leci na szybe i troszke na nogi. Ciezko tez trafic wygodna temperature.
Pozytywnie zauwazylem ze jesli sie wlaczy maksymalne dmuchanie na nogi, to sciaga powietrze z szyby jak odkurzacz, ktora przez to nie paruje.

Mam nadzieje ze komus pomoge w wyborze. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wybaczcie bledy i brak poskich znakow, nigdy sie nie uczylem polskiego i nie mam polskiej klawiatury.
Karol2gb jest offline   Odpowiedź z Cytatem