View Single Post
Stary 07-03-2015, 15:38   #18
jacmal
ford::beginner
 
Avatar jacmal
 
Zarejestrowany: 19-01-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: lipiec 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Witam Wszystkich.

W moim Focusie MK2 z 2005 roku również wystąpił problem z wariującym centralnym zamkiem.Wszystkie drzwi samoczynnie się otwierały i zamykały.Zlokalizowałem problem w drzwiach kierowcy przez zrobienie mostka symulującego zamknięcie tych drzwi zgodnie z instrukcją z pierwszego postu.Wybrałem opcję naprawy przez wypięcie pinów 8 i 9.
Jednak w mojej kostce jest 10 pinów a nie 9 jak na zdjęciu kolegi joe70.
Zrobiłem to inaczej.
Ten sam mostek który wcześniej posłużył do symulacji zamknięcia drzwi stworzyłem przez wypięcie tylko jednego pinu czarno-żółtego i od strony wiązki przewodów wchodzących do tej kostki połączyłem go z pinem czarnym tak aby było możliwe wpięcie kostki na swoje miejsce.
Po wpięciu kostki sytuacja wygląda następująco:
1.Brak sygnalizacji otwarcia drzwi kierowcy na ekranie komputera ( to chciałem osiągnąć)
2.Nie zapala się lampka sufitowa ( logiczne - wynika z pkt 1 )
3.Brak informacji dźwiękowej niewyłączonych świateł w przypadku otwarcia drzwi
( logiczne - wynika z pkt 1 )
4.Centralny zamek działa normalnie z zachowaniem wszystkich zależności pomiędzy
poszczególnymi drzwiami. ( nie wiem jak to wyjaśnić ) ????
5.Działa również automat zamykający samoczynnie wszystkie drzwi po upływie kilkudziesięciu sekund od ostatniego otwarcia z pilota.

Tak na marginesie to moja wiedza elektryczna jest prawie na poziomie bliskim zera.

Będę wdzięczny za informacje od kolegów elektryków czy mój pomysł nie spowoduje jakiegoś zagrożenia spięciem lub czymś podobnym.
Nie sprawdzałem jednak jak wyglądałaby sytuacja gdybym wypiął i zaizolował piny 8 i 9 zgodnie z radą z pierwszego postu.
Pozdrowienia dla wszystkich.
Czekam na opinie i uwagi.

Ostatnio edytowane przez jacmal ; 07-03-2015 o 15:50
jacmal jest offline   Odpowiedź z Cytatem