View Single Post
Stary 16-06-2010, 22:04   #11
pj29
ford::beginner
 
Avatar pj29
 
Zarejestrowany: 13-05-2010
Skąd: Gorzów
Model: Transit
Silnik: 2,5TD
Rocznik: 1994
Postów: 19
Domyślnie Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?

Nawiązując do wątku tematu - automat z 1996 2.5D w nadwoziu Camping. Właśnie takie rozwiązanie mam w swoim aucie. Jedyna rużnica to rocznik - moje jest z 1991. Przebieb 120 tkm. Akurat skrzynia chodzi bardzo dobrze. Z tego co wiem, Ford zastosował jako pierwszy automat w autach dostawczych. Rozwiązanie jest rewelacyjne szczególnie do Campingu - jazda praktycznie jedną nogą i jedną ręką, ruszanie pod górkę tylko z lekkim dodawaniem gazu, manewrowanie na polu namiotowym - rewelacja.
Jedyny minus mojej konfiguracji - za słaby silnik. Niestety na autostradzie przed założeniem turbo nie więcej jak 80 km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Automat i TD to powiedział bym że ideał.
Jeszcze jedno przemawia za automatem - silnik przy takim rozwiązaniu nie jest na pewno tak piłowany jak ze zwykła skrzynią.

Co do naprawy - myślę, że w wypadku awarii najlepsze rozwiązanie niestety wymiana na zwykłą skrzynię. Jak koledzy pisali jest tego towaru na rynku nawet w całych zestawach.

Ogólnie jestem za automatem.
pj29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem