View Single Post
Stary 26-10-2023, 16:30   #8
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: Remontować/naprawiać/ulepszać czy kupić nowe?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] no właśnie ciśnienia nie mam, ale wziąłem Renault Arkane na 24h próbnego posiadania i spodobało mi się to auto :-)

Co do obecnego Mondka - to jest auto, które mam najdłużej (w grudniu pyknie 8 rok) i nie znudziło mi się. Z nostalgią wspominam swoje dwa poprzednie STachy, ale za każdym razem jak do niego wsiadam to nie mam ochoty z niego wysiadać. Komfort, moc, wygląd - wszystko mi pasuje.

Co do bezpieczeństwa - przeżyłem dachowanie w mondeo MK3 i jeśli mk4 jest zrobione choćby w 75% tak dobrze jak MK3 to nie obawiam się o swoje bezpieczeństwo. To są naprawdę bezpieczne auta.

Ostatnio wykosztowałem się na odrestaurowanie fabrycznych Ronali, które jako felgi zimowe nie mają łatwego życia (lakier zaczął z nich odłazić płatami i nie było już do czego przyczepić ciężarków na wyważaniu). Bam - zrobione. Fabryczna kierownica się postrzępiła. Bam - obszyta na nowo. Kupiłem zestaw do montażu ACC - narazie jeszcze czeka na montaż, ale to też zrobię. Także nie spisuję go jeszcze na straty, bo naprawdę się nieźle trzyma pomimo przebiegu.

Ciekaw byłem Waszych historii na ten temat i czy w perspektywie czasu nie żałujecie decyzji.

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem