Temat: [Focus 2018- ] konserwacji podwozia
View Single Post
Stary 20-08-2020, 08:09   #7
Janosik86
ford::beginner
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 30-12-2014
Skąd: Warszawa
Model: Fucus Mk2 FL
Silnik: 1.6 100km
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: konserwacji podwozia

Cytat:
Napisał hepos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To zależy jak wygląda Twoje podwozie - czy ma rdze jedynie w formie nalotu (można konserwować bez szlifowania)
czy rdza jest taka ze najpierw trzeba czyscic, potem wiązac, potem podkładowawać.

Pierwsza opcja - łatwa do wykonania i np na Wybrzeżu Gdyńskim do wykonania znacznie poniżej 1000 zł


Druga opcja - mam i ja taki problem. Ciężko znaleźć kogoś kto po prostu nie zasmaruje rdzy żywcem...

Co ciekawe mam Mondeo 2008 i Focusa 2009. Focus ma podłogę bez rdzy. Natomiast Mondeo wygląda gorzej.

Dzięki za odpowiedź. Własnie jeszcze nie widziałem jak wygląda obecnie podwozie będę na dniach sprawdzał, ale na nadkolach od wew. strony pojawiają się małe ogniska. Focusem będe jeździł jeszcze minium 3-4 lata, dlatego zastanawiam się na zabezpieczeniem.

W temacie nadkoli w dwóch warsztatach rekomendowali szlifowanie i malowanie całego elementu w sumie 1800 PLN jak na małe ogniska to kasa duża.

Bump:
Cytat:
Napisał aurerum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w mondeo było tak ale potem jest tak
Sam zabezpieczałeś, czy korzystałeś z usług warsztatu?
Janosik86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem