View Single Post
Stary 16-03-2017, 12:33   #149
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Wymiana wyświetlacza 2 liniowego na 4,2"/5"

Dopiszę kilka zdań w kwestii kompatybilności wyświetlaczy radia.

Miałem możliwość bezkosztowego sprawdzenia wyświetlacza F1BT-18B955-DC, czyli nawigacja 5". Miałem Sony 4,2" AM5T-18B955-Cx (nie pamiętam ostatniej litery). Chciałem większy i kolega z forum przyspieszył moją zmianę.

Po pierwszym podłączeniu zonk, bo nie działa BT/VC/USB, a menu typowe pod SYNC z applink. Nie dało się wejść w te opcje.
Wczoraj podłączyłem ponownie i szok, jest tak jak było w 4,2" - "klasyczne" menu AUX (Liniowe, USB, BT audio) oraz Telefon. Nie wiem czy to przez ponowne podłączenie, czy włączenie zapłonu (nie robiłem tego poprzednio), ale menu się zmieniło.
Wniosek taki, że wyświetlacze nowsze są kompatybilne wstecz i pokazują menu zgodne z zainstalowaną wersją modułu BT/VC/USB.
Oczywiście cała reszta jak czujniki parkowania i klima też wyświetla się jak wcześniej (czasem są tylko inne opisy).

Inna ciekawostka, to w C-maxie przy Sony jest kompletna wiązka między wyświetlaczem, a radiem i nie trzeba dorabiać toru audio dla nawigacji.
Oczywiście nie jest potrzebna wymiana panelu radia. Do nawigacji wchodzi się strzałkami, bo brak guzika NAVI, ale mały to problem.
Więc jakby ktoś chciał, to zamiast 4,2", możecie szukać 5" wyświetlacza.

W planach mam testowe podpięcie tego co mi został do Fiesty albo sprzedaż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@maciej_b a u Ciebie nie jest odwrotna sytuacja, że masz starszy wyświetlacz niż reszta radia?

Ostatnio edytowane przez boncio ; 16-03-2017 o 12:35
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem