View Single Post
Stary 12-06-2019, 11:22   #1
Voro89
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 12-06-2019
Skąd: Białystok
Model: Ford Mondeo IV Kombi Titanium Convers
Silnik: 2.0 PB 145km
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Nie mogę wejść do auta ( zamkiem mechanicznym)

Witam wszystkich użytkowników forum. Przekopuję się od kilku godzin w poszukiwaniu rozwiązania mego problemu, ale nie zauważyłem nic sensownego, może ktoś coś doradzi.

Z kilku wątków forumowych wynika, że na 99% padł mi akumulator. Nie działa centralny zamek, a potrzebuję dostać się do środka, żeby otworzyć maskę i sprawdzić akumulator. Problem polega też na tym, że po wyciągnięciu z elektronicznego odbiornika (mam system bezkluczykowy) schowanego klucza metalowego również nie mogę za jego pomocą otworzyć auta. Klucz pasuje, kręcę nim w lewo na jakieś 45 stopni, pociągam za klamkę, ale drzwi się nie otwierają. Sprawdzałem również na drugim kluczyku zapasowym. Auto mam 2 tygodnie, bateria w obu pilotach wymieniana tydzień temu, samochód totalnie odcięło od prądu, poprzedniego dnia wieczorem normalnie jechałem bezproblemowo, więc obstawiam że to coś z akumulatorem.

Czy jest jakaś szansa na dostanie się do maski oprócz pociągnięcia za klamrę linki z wnętrza pojazdu? Jeśli tak, to w jaki sposób, muszę coś zdemontować w okolicach zderzaka?
Czy ma ktoś pomysł, co mogę zrobić jeszcze żeby ruszyć ten zamek od strony kierowcy? W tylnej klapie bagażnika po schyleniu się nie znalazłem wejścia na zamek mechaniczny (mam kombiaka). Pryskałem wczoraj WD40, jeszcze dziś po pracy spróbuję pokręcić, ale wczoraj to nie pomogło.
Voro89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem