Temat: [Kuga 2008-2012] Gaśnie po odpaleniu,bład P0605
View Single Post
Stary 11-07-2019, 20:22   #1
glajcor
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-11-2017
Skąd: Ropczyce
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDci
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Gaśnie po odpaleniu,bład P0605

Witam,szukam kogoś kto pomoże mi rozwiązać problem.Kupiłem Kuge 2.0TDCi z 2009r 136KM i mam problem z tym ze auto po odpaleniu popracuje okolo 5 sekund i zgaśnie a na wyświetlaczu pojawia sie komunikat "usterka silnika".Po podpieciu komputera pokazuje bład P0605 autotest modułu sterowania układu napędowego bład sumy kontrolnej-obecny. Dodam ze nie dzieje sie tak zawsze tylko około 1 raz na kilka uruchomień,średnio 1 raz na 5 odpalęń samochodu.Jak auto nie zgaśnie po okolo 5 sekundach to juz bedzie pracowało normalnie i nie gaśnie aż do następniej próby odpalenia.Poczytając na forum różne tematy przejrzałem wiązke na odcinku od komputera pół metra do góry i nie znalazłem przegnitych przewodów.
Czy ktoś z forumowiczów podpowie mi czy problem leży w instalacji czy może w samym komputerze silnika.Moze ktoryś z Was wie może które przewody mogły by być odpowiedzialne za ten bład zebym mógł spradzić je dokładniej lub czy jest ktoś kto naprawia te komputery w razie gdyby to on był odpowiedzialny.Pozdrawiam
glajcor jest offline   Odpowiedź z Cytatem