View Single Post
Stary 03-08-2007, 11:54   #25
Paweł5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus I hatchback po liftingu
Silnik: benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie

Witam serdecznie!

jestem nowicjuszem na forum, ale mam już trochę doświadczenia w cb (ponad 15 lat przygody) i chciałbym zaproponować - powtórzyć za wieloma forumowiczami starszymi stażem na tym forum abyśmy utworzyli sobie ogólnopolski kanał CB dla tego forum. Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej wybierać kanały w środu podstawowej czterdziestki. Myślałem żeby podrzucić Wam pomysł na kanał 21 w AM, blisko 19tego i nawet dla tych co mają starsze radyjka z przyciskami od kanałów to momentalnie przejdą z nasłuchu z 19 lub wrócą szybko na 19ty. Kanał 20 jest jeszcze bliżej 19tki (tylko jeden klik w przycisk kanałow na CB) ale z doświadczenia wiem, że jeśli jest dobra propragacja troposferyczna w polsce lub u naszych wschodnich sąsiadów to słychać na 20 kanale stacje rosyjskie, bialoruskie i ukrainskie czasem tak mocno że przykrywają nasze polskie mobilki. Wspomnę że kanał 20 był swego czasu zwyczajowym kanałem wywoławczym własnie na wschód od Polski. A że niestety nie ma tam tak dobrego pokrycia (moze ze 40%) GSM to CB jest dalej mocno popularne do rozmów towarzyskich.

Ja ośmielę się zaproponować kanał 21 w modulacji AM jako ogólnopolski dla naszego forum forda. Jest nas naprawdę dużo (fordzików) jak się podróżuje i widzę, że dużo osób ma już antenki w autkach.


Co na to szanowne grono???


Może memberzy ogłosiliby pomysł z kanałem na ogólnej stronie forum, zobaczymy ile osób będzie chętnych.

Pozdrawiam.
Paweł 5 Nowy Sącz (mobile)
Paweł5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem