Temat: [Mondeo 2007-2014] Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
View Single Post
Stary 04-07-2010, 10:38   #23
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Drgania na kierownicy przy hamowaniu. Tarcze ?

U mnie problem pojawił się przy przebiegu 29 tyś. km ,zwichrowała się lewa przednia tarcza, sprawdzona miernikiem miała bicie, oczywiście gwarancja nie uznana, co ciekawe problem był już wcześniej ale znacznie mniej odczuwalny na kołach 16" , po przejściu na 17" hamowanie stało się bardzo nieprzyjemne praktycznie z każdej prędkości (bicie na kierownicy).

Zakupiłem nowe tarcze i klocki firmy motorcraft i to był myślę duży błąd, przez pierwsze 2-3 tyś km. było wszystko dobrze , później przy hamowaniu z prędkości powyżej 120km/h drżenie kierownicy a z jeszcze wyższych prędkości dodatkowo huk w kabinie.
Postanowiłem sprawdzić tarcze i piasty pod względem bicia ,w ASO skasowano mnie 200zł i wyszło że ...wszystko jest OK, tarcze i piasty nie mają bicia. Moim zdaniem tarcze się przegrzewają i dostają odkształceń przy wysokiej temperaturze.
Przebieg 35 tyś km wymiana samych klocków na EBC green , nastąpiła poprawa na około 2 tyś km , ustąpił efekt huczenia podczas hamowania.
Przebieg 38 tyś. km. wymiana tarcz na ebc grove ,klocki jako że miały mały przebieg założone te same ( ebc green)
No i wszystko dobrze , ale do czasu..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po około 3 tyś km pojawia się bicie na kierownicy ,ale nie przy pierwszym hamowaniu ,lecz drugim, trzecim, oczywiście z prędkości wyższej niż 120 km/h poniżej jest dobrze. Pierwsze naciśnięcie hamulca jest zawsze OK, bez bicia. Konsultacja z EBC i podejrzenie że tarcze się przegrzewają i dostają jak to powiedzieli odkształceń plastycznych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Być może pomóc mogła by zmiana na klocki red , na swoje ryzyko kupuje klocki EBC red niestety bez żadnej poprawy , jest dokładnie to samo.
Na tym się historia kończy , mam prawie dwa nowe komplety tarcz (ebc i motorcraft) i trzy komplety klocków (motorcraft, ebc green, ebc red)
Jeżdżę dosyć szybko to fakt ,ale bez przesady ,nie jak wariat żeby przegrzewać tarcze ,nie wjeżdżam w duże kałuże o ile się da oczywiście na rozgrzanych hamulcach.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to kupić oryginalne tarcze (nie motorcrafta) i założyć klocki ebc które mam, w sumie oryginalne tarcze wytrzymały najdłużej, może ktoś z was coś doradzi, może problem tkwi nie w tarczach tylko..no właśnie nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co wiem podobny problem ma keisim , po zmianie tarcz na ATE
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 10-08-2010 o 13:44
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem