Temat: Ceny w ASO
View Single Post
Stary 13-11-2014, 12:50   #21
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: Ceny w ASO

Jedynym mechanikiem który umiał ogarnąć i ogarnął moją skrzynie biegów w Transicie był właśnie machanik z ASO który zrobił mi to jako fuchę, serwisy od skrzyń biegów nie bardzo były zdolne do naprawy tej skrzyni. Jest to gościu który o Fordach wie bardzo dużo, przez telefon przed chęcią zakupu zadzwoniłem do niego aby zapytać co może być z rzeczą która mnie nie pokoi i dostałem trzy kosztowne diagnozy (oczywiście tylko jedna z nich była poprawna, ale nie zdiagnozowana) ale suma sumarum uniknąłem zakupu auta w którego na dzień dobry 7000 trzeba było wsadzić. Auto było 3 letnie. Miałem też swojego mechanika ze sobą, on nawet nie chciał się już przejechać tym autem po odpaleniu, ale mnie ciekawiło tylko co to była za dolegliwość tak na przyszłość.
Następni mechanicy z ASO VW/Audi jakich znam mają bardzo dużą wiedzę i zdolności manualne oraz doświadczenie. Pracują po kilkanaście lat w tym serwisie, swoją drogą duże znajomości ułatwiają oddanie auta odpowiednim mechanikom w tym serwisie.
Następny mechanik z ASO Mercedesa, pracuje już 25 lat w serwisie, jest mistrzem serwisu i również wie do czego służą narzędzia jakich używa i jak ich używać. Co prawda zdarzali się gamonie na serwisie łącznie z kierownikiem serwisu.
Z kolei moje doświadczenia z serwisem ASO Suzuki są takie jak wasze spostrzeżenia, że pracują nieudolni ludzi po zawodówkach czego efektem jest spalony monitor w zagłówku... Niestety nie miałem jak im tego udowodnić...

Serwis w którym serwisuję teraz samochody i mechanik który w nim pracuje (ogrania mi jako fuchy prostsze rzeczy bez komputera) to nie ASO, a ekipa 4 ludzi, ojciec około 65 lat, syn około 40 lat, mechanik około 40 lat i mechanik około 27 lat. Serwis przechodzi z ojca na syna bo już nawet 12 letni syn 40letniego właściciela, po szkole wpada na stanowiska i sam lata ubabrany po łokcie w smarze i olejach i tak nabywa wiedzę. Serwisują nawet dwu letnie Mercedesy, Porsche, Lancery Evo itd...
Więc nie ma niestety racjonalnego miernika umiejętności ludzi którzy akurat naprawiają Twój samochód w ASO czy innym warsztacie. Po prostu trzeba po znajomości i dobrych opiniach wybierać ludzi którzy naprawiają wasze samochody.
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem